+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
Magnio sulfatas, 150 g

Magnio sulfatas, 150 g

Prekės kodas: 3005509
Vnt. kaina:1,39 €

Reagentas (kad augalai būtų lyg smaragdas, magnio trūkumui šalinti).

Naudojimo instrukcijos

Magnis yra svarbus augalams elementas, kuris įeina į chlorofilo molekulės sudėtį ir tiesiogiai dalyvauja fotosintezėje, daugelyje augalo fermentinių reakcijų bei energijos apykaitos procesų. Dėl šių priežasčių, jo kiekis daro reikšmingą įtaką augalų produktyvumui - ypač didelis poreikis augalams augant. Magnio sulfatas sodininkystėje ir daržininkystėje naudojamas magnio trūkumui augaluose ar dirvožemyje koreguoti. Šio junginio pranašumas prieš kitas magnio druskas yra didelis jo tirpumas, todėl gali būti naudojamas tręšimui per lapus. Palyginus su kitomis magnio trąšomis, jo reakcija yra neutrali ir beveik neturi įtakos dirvožemio pH reakcijai.

PANAUDOJIMAS

  • Augalų tręšimui;

  • Pastovios magnio koncentracijos palaikymui jūriniuose akvariumuose, kuriuose laikomi dideli koralų kiekiai;

  • Kaip elektrolitas vario sulfato gamybos procese.

MAGNIO stygiaus požymiai:

Senų lapų tarpgyslių chlorozė (audinys tarp gyslų iššviesėja, pabąla, dar vėliau paruduoja). Kai kurių augalų lapai įgauna ryškiai oranžinį, raudoną arba violetinį atspalvį, o lapo gyslos išlieka žalios. Lapai tampa smulkūs, įgauna gelsvai žalsvą atspalvį, tarp gyslų atsiranda rudos dėmės, lapai anksčiau laiko nudžiūva, nukrenta ir bulvių kerai apačioje lieka pliki.

  • Baltagūžiams kopūstams magnio stygius išryškėja apatinių lapų marmuriškumu.
  • Svogūnų laiškų viršūnės išbąla, vėliau ši spalva išnyksta, tačiau laiškai lūžinėja ir džiūsta.
  • Agurkuose magnio trūkumas pasireiškia lapų tarpgyslių chloroze; lapai lieka sultingi, tačiau menki, vaisiai irgi užauga maži.

  • Obelys iš vaisinių augalų laikomos jautriausiomis magnio trūkumui. Ant išsivysčiusių stambių lapų tarpgysliuose atsiranda tamsiai rudos dėmės. Vėliau tokie lapai krenta. Trūkumo požymiai pradžioje pastebimi ties metūglių pagrindu, vėliau plinta į ūglio viršūnę, kurioje lieka keletas plonų tamsiai žalių lapų.
  • Vyšniose, juoduose serbentuose ir kai kurių veislių obelyse lapų tarpgyslelinė chlorozė prasideda nuo lapo vidurio (tarpgysliai įgauna purpuriškai raudoną spalvą). Magnio stygiaus atveju ant vyšnių ir kriaušių lapų dažnai pasirodo beveik juodos spalvos dėmės. Vaisiai lėtai sunoksta ir dažniausiai nėra tinkami laikyti.
  • Spygliuočiams magnio trūkumas pasireiškia spyglių rudavimu ir byrėjimu. 


NAUDOJIMAS IR REKOMENDACIJOS

Dažniausiai naudojamas sodo (vaismedžiams, uoginiams augalaims), šiltnamio (agurkams, pomidorams, paprikoms), daržo (salotoms, ridikėliams, bulvėms), vazoniniams augalams ir kai kurioms gėlėms, pvz.: rožėms tręšti.

Tręšimui per lapus - naudojama 0,1-0,6% koncentracijos tirpalą (10-60 g/10 l vandens). Vaismedžiai ir vaiskrūmiai purškiami 1% koncentracijos tirpalu (100 g/10 l vandens).

Tręšimui per šaknis - dekoratyviniai augalai, gėlės, vejos ir kiti augalai laistomi 0,2% koncentracijos tirpalu (20 g/10 l vandens).


DĖMESIO!

Dažnai magnio trūksta augaluose, bet ne dirvoje. Tai būna per didelis kalio, kalcio kiekis arba netinkamas dirvos rūgštumas. Esant kalcio trūkumui, magnis gali būti nuodingas augalams. Kai magnio kiekis per didelis, sumažėja kalcio, kalio ir amonio azoto kiekis augaluose ir padidėja fosforo sunaudojimas. Todėl, rekomenduojama kartu su magniu subalansuotai tręšti ir kalcio trąšomis.

Purškiant rekomenduojame kartu naudoti paviršiaus aktyviąją medžiagą, kuri pagerins augalų apsaugos priemonių, mikroelementų ir kitų produktų pasisavinimą ir padengimą ant augalų. Paviršiaus aktyviąją medžiagą įsigyti galite čia: LIP TOP GOLD


DĖMESIO! Maišydami purkštuve augalų apsaugos ir  priežiūros priemones, nepamirškite stabilizuoti tirpalo pH! Tai svarbu dėl galimų nuosėdų susidarymo ir tirpalo efektyvumo. Priemonių efektyvumas mažėja, kai jos naudojamos tirpaluose su šarminiu vandeniu (pH>7). Vandens pH privalo būti 5,5. Tokį vandens rūgštingumą galite užtikrinti su FIX pH 5,5 stabilizatoriumi. Ypač rekomenduotina naudoti, jei viename purkštuve maišote ne vieną augalų priežiūros priemonę. 

Užtikrinsite stabilų purškiamo tirpalo pH (ruošimo ir naudojimo metu) – padidinsite pesticidų ir trąšų efektyvumą! FIX pH 5,5 stabilizatorių įsigykite čia: FIX pH 5,5 


Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktą.




 


Koncentracijų skaičiuoklės

Tirpalo koncentracija išreiškiama procentine išraiška ir rodo tam tikros medžiagos (tirpinio) dalį tirpale. Ši dalis gali būti išreikšta mase (μg, mg, g, kg ir pan.) ar tūriu (μl, ml, l ir pan.). Koncentracijų skaičiuoklės padės apskaičiuoti reikiamą skysčio ar kietos medžiagos kiekį, ruošiant įvairius tirpalus.

Skaičiuoklė skirta patogiam augalų apsaugos ar kitokių produktų kiekio norimam tirpalo tūriui paruošti. Jos pagalba apskaičiuosite kiek reikės produkto ar tirpalo konkrečiam plotui apdoroti. Skaičiuoklės abiejose lygybės pusėse yra po 2 tuščius langelius skaitiklio (viršuje) ir vardiklio (apačioje) vietose. Į langelius įveskite trijų žinomų rodiklių skaitines reikšmes (tūrį, svorį, plotą ir pan.) ir vieną nežinomąjį (įrašyti x), kurį norite apskaičiuoti.

Apskaičiavimo formulė:



formulė
g
L
s/t%
Išvalyti viskąApskaičiuoti

Apskaičiavimo formulė:



formulė
g
g
s/s%
Išvalyti viskąApskaičiuoti

Apskaičiavimo formulė:



formulė
L
L
t/t%
Išvalyti viskąApskaičiuoti

Kaip naudotis skaičiuoklėmis


Pasirinkite reikiamą skaičiuoklę atsižvelgiant į tai, kokio tipo tirpalą ruošite. Skaičiuoklė susideda iš trijų langelių. Į du iš jų įrašomos atitinkamos vertės, o vienas, kurį norima apskaičiuoti, paliekamas tuščias. Svarbu pasirinkti tinkamus mato vienetus, kuriais nurodomas atitinkamų tirpalo dalių kiekis.



Pavyzdžiai:


Tirpinio svoris % (S/T): Nurodyta, kad rekomenduojama tam tikro miltelių pavidalo produkto koncentracija 2 %. Žinoma, kad reikalingas tirpalo kiekis – 15 l. Apskaičiuokite, kiek produkto reikia norimam tirpalo kiekiui gauti. Pasirinkite matavimo vienetus – tirpalo kiekio – litrai, o tirpinio – gramai. Į atitinkamus laukelius įrašykite reikšmes:visas tirpalo tūris – 15, koncentracija – 2. Spauskite apskaičiuoti ir gausite atsakymą – 300 g. Panašiai apskaičiuojami ir kiti dydžiai – tirpalo koncentracija ar tirpalo tūris.

Svoris % (S/S): Nurodyta, kad rekomenduojama tam tikro produkto koncentracija 2 %. Žinoma, kad reikalingas tirpalo kiekis – 5 kg. Apskaičiuokite, kiek produkto reikia norimam tirpalo kiekiui gauti. Pasirinkite matavimo vienetus – tirpalo kiekio – kilogramai, o tirpinio – gramai. Į atitinkamus laukelius įrašykite reikšmes – visas tirpalo svoris – 5, koncentracija – 2. Spauslite apskaičiuoti ir gausite atsakymą – 100 g. Panašiai apskaičiuojami ir kiti no dydžiai – tirpalo koncentracija ar tirpalo tūris.

Tirpinio tūris % (T/T): Nurodyta, kad rekomenduojama tam tikro produkto koncentracija 2 %. Žinoma, kad reikalingas tirpalo kiekis – 20 l. Apskaičiuotkite, kiek produkto reikia norimam tirpalo kiekiui gauti. Pasirinkite matavimo vienetus – tirpalo kiekio – litrai, o tirpinio – mililitrai. Į atitinkamus laukelius įrašykite reikšmės – visas tirpalo tūris – 20, koncentracija – 2. Spauskite apskaičiuoti ir gausite atsakymą – 400 ml. Panašiai apskaičiuojami ir kiti dydžiai – tirpalo koncentracija ar tirpalo tūris.



Proporcijų skaičiuoklės pavyzdžiai:

a) darbinio tirpalo paruošimo norma yra 4 ml preparato 10 l vandens. Norima rasti, kiek produkto reikės, kad paruošti 50 l tirpalo. Į viršutinį langelį kairėje lygybės pusėje įrašykite 10 (tirpalo tūris), o dešinėje pusėje į viršutinį langelį – 4 (produkto kiekis). Kairėje pusėje į apatinį langelį įrašykite 50 (norimo paruošti tirpalo tūris), o dešinėje apačioje – x (norimas rasti produkto kiekis). Spauskite „apskaičiuoti nežinomąjį“ ir gausite atsakymą – 20 ml produkto

b) to paties produkto turimas kiekis yra 15 ml, norite apskaičiuoti, kiek vandens reikės paruošti darbiniam tirpalui. Į viršutinį langelį kairėje lygybės pusėje įrašykite 4 (rekomenduojama norma), o dešinėje pusėje į viršutinį langelį – 10 (vandens kiekis, maišomas su 4 ml produkto). Kairėje pusėje į apatinį langelį įrašykite 15 (produkto kiekis su kuriuo norima paruošti tirpalą), o dešinėje apačioje – x (norimas rasti reikalingo vandens kiekis). Sapuskite „apskaičiuoti nežinomąjį“ ir gausite atsakymą – 37,5 l tirpalo.

c) apskaičiuokite kokį plotą apdorosite turėdami tam tikrą kiekį produkto. Pvz.: reikia 20 ml produkto10 l darbinio tirpalo paruošimui, apdoroti 1 aro plotą. Norėdami apdoroti 5 arų plotą: į viršutinį langelį kairėje lygybės pusėje įrašykite 20 (rekomenduojama preparato norma), o dešinėje pusėje į viršutinį langelį – 1 (plotas, kuriam apdoroti reikalinga 20 ml preparato). Kairėje pusėje į apatinį langelį įrašykite x (norimas rasti preparato kiekis), o dešinėje apačioje – 5 (plotas, kurio apdorojimui norime apskaičiuoti reikiamą tirpalo kiekį). Spauskite „apskaičiuoti nežinomąjį“ ir gausite atsakymą – 100 ml preparato. Vandens kiekis, reikalingas darbinio tirpalo paruošimui, apskaičiuojamas kaip nurodyta b pavyzdyje.


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.