+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Fuzariozė (fuzariozinis vytulys)

Pirmieji simptomai – išryškėjusios kraštinių lapų gyslos, vysta lapkočiai. Vėliau apatiniai lapai vysta, gelsta, džiūsta ir gali sunykti visas augalas. Labai dažnai nuvysta ir pagelsta atskiri augalo ūgliai arba viena augalo pusė. Pažeisto stiebo skersiniame pjūvyje matomi parudavę vandens indai. Ypač ryškus vandens indų parudavimas esti lapų priaugimo vietose. Paprikų atskiri lapai nevysta, paprastai, kai pažeidžiamas stiebo pagrindas, vysta visas augalas. Pažeidžia pomidorus, baklažanus, paprikas, bulves.

Fusarium oxysporum yra dirvos grybas, žiemoja dirvoje. Fusarium genties grybai plinta šiltu oru. Rekomenduojama 4–6 metų rotacija be kiauliauoginių šeimos augalų. Naikinti sirgusių augalų liekanas, jas šalinti iš lauko ar šiltnamio. Auginti atsparias veisles, sudaryti optimalias sąlygas augalams augti ir vystytis.

Ligos sprendimo būdus rasite čia


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.