+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Verticiliozė


Kas sukelia?

Sukėlėjas Verticillium alboatrum - per dirvą plintantis grybas.


Ką dažniausiai puola?

Pažeidžia avietes, gervuoges, braškes, kaulavaisius, pomidorus.


Kaip atrodo ir ką daro?

Tai viena pavojingiausių aviečių ir braškių ligų, ypač pavojinga juodosioms avietėms, bei gervuogėms. Atskiri derantys ūgliai ar visas augalas vysta, skursta ir galiausiai žūva.

Sergančių pomidorų lapai pradeda gelsti dažnai viename lapkočio šone. Vėliau ant lapų išryškėja rudos dėmės su būdingu ryškiai geltonu apvadu. Dienomis augalas apvysta, o rytais ir ūkanotomis dienomis atsigauna. Vytimo priežastis – mechaniškas vandens indų užkimšimas grybo hifais ir jų išskiriamos nuodingos medžiagos. Stiebą perpjovus matosi patamsėję vandens indai. Šia liga gali sirgti įvairaus amžiaus pomidorai, ypač augantys šiltnamio pakraščiuose, kur žemesnė temperatūra.


Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Dirvoje susidaro mikroskleročiai, kurie gyvybingi iki 13 metų. Liga gali plisti ir su sėklomis. Verticiliozė labiau išplinta vėsiu oru, ypač tada, kai pavasarį oras šaltas bei drėgnas, ir žalingesnė blogai drenuotose dirvoje. 


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Rekomenduojama 3–4 m. augalų rotacija, vengiant verticiliozei jautrių augalų rūšių. Sodinti sveikus augalus.

Dezinfekuoti šiltnamių žemę ar substratą ir patalpas.Termiškai ir chemiškai dezinfekuoti sėklas. Laikytis agrotechnikos reikalavimų. Pašalinti pirmuosius susirgusius augalus.


Kaip kovoti su šia liga, sprendimo būdus rasite AUGALŲ PRIEŽIŪRA


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.