+370 5 2726727
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
Kreida, 200 g

Kreida, 200 g

Prekės kodas: 3005508

Reagentas, rūgštingumui mažinti.


Naudojimo instrukcijos

 

Tai kalcio karbonatas, kurio viena iš formų yra kreida - plačiai gamtoje paplitęs junginys, kalkakmenio uolienos sudedamoji dalis. Istoriškai šis junginys plačiausiai buvo naudojamas statybose, kaip rišančioji medžiaga, ir žemės ūkyje - dirvožemio rūgštingumui mažinti.

 PANAUDOJIMAS

 • Žemės ūkyje;

 • Oro taršos kontrolei;

 • Geriamojo ir nuotekų vandens valymui;

 • Dirvožemio stabilizavimui;

 • Medicinoje;

 • Kosmetikos pramonėje;

 • Moksliniams tyrimams.

Kreida sodininkystėje dažniausiai naudojama vaismedžių balinimui - apsaugoti kamienus nuo sutrūkinėjimo. Balinkite vėlyvą rudenį, prieš prasidedant didesniems šalčiams. Žiemą, kai vyrauja stiprūs šalčiai, tačiau būna saulėtos dienos, kamieno žievė įkaista. Saulei nusileidus ir temperatūrai staigiai nukritus, žievė gali sutrūkti. Balta spalva atspindi saulės šviesą, neleidžia kamieno žievei įkaisti ir apsaugo nuo staigių temperatūros pokyčių. Balinimas padidina natūralų augalų atsparumą ir kitiems nepalankiems aplinkos veiksniams. Kamieno zonoje - atplaišose, žiemoja sodinės erkutės, kablelinio skydamario, žiemsprindžio, verpiko kiaušinėliai, gudobelinės erkės, kriaušinės blakutės patelės, kokonuose žiemoja verpiko, vaisėdžio, lapsukio vikšrai ir kiti sodo žaladariai.

Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktą.


NAUDOJIMAS IR REKOMENDACIJOS

Medelių balinimui tirpalo paruošimas: 200 g kreidos/1 l vandens. Į tirpalą būtina įdėti klijuojančios medžiagos - pavyzdžiui tinka ūkiškas muilas. 1 l vandens pakanka 20 g gerai ištirpinto muilo. Taip pat galima įmaišyti ir 10 g vario sulfato.

Kamienų balinimas:

 1. Aplinkos temperatūra turi būti teigiama, o kamienai sausi.
 2. Kruopščiai nuvalykite žievių atplaišas ir samanas, ypač nuo senesnių medžių, atplaišas sunaikinkite.
 3. Tepkite plačiu statybiniu teptuku, nes jo ilgi šeriai leidžia tirpalui patekti į žievės plyšius.
 4. Balinimo sluoksnių kiekis priklauso nuo kamieno būklės ir paruošto tirpalo - lygiam paviršiui su gerai paruoštu tirpalu pakanka ištepti vienu sluoksniu, nelygius paviršius - 2-3 sluoksniais.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.