+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Obelų rauplės

Šia liga serga obelų lapai, vaisiai ir ūgliai. Pavasarį ar vasaros pradžioje viršutinėje lapų pusėje atsiranda apvalių, neryškiais kontūrais, juosvai žalių aksominių dėmelių. Vėliau jos paruduoja, padidėja ir sutankėja. Lapai pirma laiko nukrinta. Ant vaisių yra apvalios, pradžioje pilkšvai rudos, vėliau žalsvai juodos dėmelės. Jos turi ryškius kontūrus, kuriuose vaisiaus odelė sukamštėja ir vaisiui augant sutrūkinėja.

Rauplės išplinta drėgnais metais. Ypač palankios sąlygos ligai plisti yra, kai vėsu ir drėgna. Pagrindinis šios ligos infekcijos šaltinis – ligoti obelų lapai.

Rauplių sukėlėjas žiemoja nukritusiuose lapuose ir vaisiuose, tad nedideliuose soduose labai svarbi apsaugos nuo rauplių priemonė yra nukritusių lapų pašalinimas. Tačiau ji bus mažai efektyvi, jei lapai nebus grėbiami ir naikinami aplinkiniuose soduose. Rauplių sukėlėjo sporos su vėju gali nukeliauti gana didelius atstumus, o infekcijos ore visada yra pakankamai daug, todėl nuo rauplių rekomenduojama naudoti fungicidus.                       

Viena svarbiausių šios ligos prevencijos priemonių mėgėjiškuose soduose – pasirinkti mažiau jautrias rauplėms veisles. Tokiu atveju vaismedžiai mažiau sirgs pavojinga liga ir nereikės naudoti (arba naudoti minimaliai) cheminių fungicidų.


Ligos sprendimo būdus rasite: Obelų priežiūra


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.