+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Rožių rūdys

Rūdys (Phragmidium disciflorum (Tode) James) pasireiškia jau pavasarį ant jaunų ūglių, lapkočių ir apatinėje lapų pusėje atsiranda oranžinės spalvos sporos. Jos išdulka ir rožės vėl apsikrečia. Ir vėl formuojasi smulkios, segtuko galvutės dydžio sporos, jos smarkiai dulka ir apkrečia rožių lapus bei stiebus.

Kad liga neplistų, pažeistus lapus, stiebus reikia rinkti ir sudeginti. Rudeni rožes naudinga purkšti vario sulfato arba geležies sulfato tirpalu, o pavasarį prieš joms sprogstant — Bordo skysčiu. Vegetacijos metu, vos pastebėjus ligos požymius, purškite kas 8-10 dienų Bordo. Jei krūmas smarkiai pažeistas, jį išgydyti sunku, geriau juos iškasti ir sudeginti.Ligos sprendimo būdus rasite čia

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.