+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Septoriozė (dėmėtligė)

Šios pomidorų ligos požymiai gali pasireikšti jau ant daigų ir, esant stipriam pažeidimui, sukelti jų žūtį. Simptomai taip pat stebimi ant apatinių, senesnių lapų ir stiebų, kai vaisiai dar tik užuomazgų tarpsnyje. Pirmiausiai matomos nedidelės, apvalios ar netaisyklingos formos rudos dėmelės. Jų centras vėliau pašviesėja, o pakraščiais lieka tamsios spalvos apvadas. Stipriau pažeisti lapai gelsta, džiūsta ir byra. Panašias pigmentines dėmes, tik labiau pailgos formos, galima aptikti ant atžalų, lapkočių, taurėlapių, vaiskočių. Vaisiai labai retai kada nukenčia ir dėmės pasitaiko tik paviršiuje. Optimalios sąlygos šiai ligai vystytis yra +25°C temperatūra ir aukšta santykinė drėgmė.


Žiemoja grybas užkrėstoje sėkloje, dirvoje bei ligotų augalų liekanose.

Prevencija ir apsauga. Naikinti sirgusių augalų liekanas, jas šalinti iš lauko ar šiltnamio. Gerinti oro cirkuliaciją. Mulčiuoti aplink augalus. Nelieti vandens ant lapų, nes tai padeda užkrėsti ir plisti ligą.

Ligos sprendimo būdus rasite čia


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.