Žeminiai uodeliai
Iš žeminių uodelių, agurkams žalingiausias yra agurkinis uodelis. Šis kenkėjas pažeidžia šiltnamiuose auginamus agurkus. Pažeistų augalų šaknys ir apatinė stiebo dalis, taip pat žeme besidriekiančių stiebų vidus būna išvagoti smulkiomis landomis, supleišėję. Pažeistos augalų dalys gali pradėti pūti. Kenkia iki 5 mm ilgio baltos nedidele juoda galva tvirtais žandais uodelio lervos. Jos randamos humusingoje dirvoje ar mėšle, iš kur puola augalus. Baigusios maitintis, agurkinio uodelio lervos pasigamina plonytį voratinklinį kokoną ir dirvoje virsta lėliukėmis. Suaugėliai skraido kovo, balandžio ir gegužės mėn. Tai 3,4–4,0 mm ilgio tamsiai pilki dvisparniai vabzdžiai. Išsiritusios lervos įsigraužia į augalų šaknis ir stiebus. Agurkinis uodelis dažniausiai apninka dėl įvairių priežasčių nusilpusius, sergančius pašaknio ligomis agurkų daigus.
Apsaugos priemonės. Laikytis visų agrotechnikos reikalavimų, nes tada yra palankiausios sąlygos augti ir vystytis agurkų daigams. Masiškai paplitusius suaugusius uodelius, kurie paprastai laikosi ant šiltnamių stiklų arba augalų lapų, naikinti insekticidais.
Sprendimo būdus, kaip atsikratyti kenkėjų, rasite čia
Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.