+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Hidroponinis auginimas

Hidroponinis auginimas

Žodžių darinys hidroponika yra sudarytas iš graikiškų žodžių hydro (vanduo) ir ponos (darbas, dirbti), ir grubiai reiškia „vandendirbystė“. Tai menas auginti augalus be dirvožemio, kai augalai visas reikalingas maisto medžiagas gauna iš maitinamojo tirpalo, kuriame panirusios augalų šaknys.

Yra įvairių hidroponinio auginimo būdų. Žmonės dažnai mano, kad hidroponika yra toks auginimas, kai augalų šaknys tiesiogiai panardinamos vandens ir maisto medžiagų tirpale be jokio substrato. Tačiau tai tik vienas iš daugybės hidroponinio auginimo būdų, dar vadinamas „maistinių medžiagų plėvelės technika“. Be daugybės šio metodo variacijų, egzistuoja daugybė kitų hidroponinio augalų auginimo būdų.

Kodėl hidroponika taip gerai veikia? Atsakymas paprastas – jei augalas gaus visų reikalingų medžiagų ir optimaliais kiekiais, jis bus sveikas ir gyvybingas kaip tik įmanoma genetiškai. Auginant hidroponiniu būdu tai pasiekiama nesunkiai. Auginant augalus žemėje, ši užduotis yra kur kas sudėtingesnė.

Hidroponinėse sistemose augalai auginami inertiškoje auginimo terpėje ir jiems nuolat tiekiamas maitinamasis tirpalas, kurio pH yra idealiai sureguliuotas ir šaknims tiekiamos didelio tirpumo maisto medžiagos. Tai leidžia augalui paimti maisto medžiagas su mažiausiomis energijos sąnaudomis, palyginus su dirvožemiu, kur augalo šaknys išeikvoja daug energijos maisto medžiagų paieškai. Netgi parinkus turtingą maisto medžiagomis ir ekologišką auginimo substratą bei aukščiausios kokybės trąšas, augalas šaknų augimui sunaudos nemažą dalį energijos. Šiame procese energija sunaudojama vegetatyvinio augimo ir vaisių bei žiedų brendimo sąskaita.

Jei du genetiškai identiškus augalus augintume skirtingais būdais – hidroponiniu ir įprastu, ilgai netrukus matytume akivaizdžius skirtumus tarp augimo rodiklių. Greitesnis ir geresnis augimas, didesnis derlius yra tik keletas iš daugelio priežasčių, kodėl hidroponika visame pasaulyje tampa vis plačiau taikoma tiek komercinio lygmens maisto gamyboje, tiek sodininkų mėgėjų tarpe.

Koks skirtumas tarp hidroponinių, organinių ir įprastų mineralinių trąšų? Tiek hidroponikai skirtos trąšos, tiek trąšos, skirtos naudoti dirvožemyje auginamiems augalams, savo sudėtyje turi tris būtinas maisto medžiagas - azotą, kalį ir fosforą. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad hidroponinių trąšų sudėtyje yra tinkamas visų būtiniausių maisto medžiagų ir mikroelementų kiekis, kai dirvos tręšimui skirtose trąšose to nėra. Paprastai manoma, kad mikroelementų dirvoje ir taip yra pakankamai, ir augalai juos dirvoje aptinka patys. Problemos iškyla tuomet, kai kurio nors ar netgi visų mikroelementų dirvoje ima trūkti dėl pasikartojančio ar pernelyg intensyvaus augalų auginimo. Hidroponiniam auginimui skirtos maisto medžiagos paprastai yra grynesnės, turi mažiau priemaišų, todėl yra stabilesnės,  tirpesnės bei lengviau absorbuojamomis augalų. Organinės trąšos savo prigimtimi yra labai skirtingos tiek nuo hidroponinių, tiek nuo mineralinių trąšų savo sudėtimi ir mechanizmu, kuriuo maisto medžiagos patenka iki augalo. Organinių trąšų veikimo mechanizmas pagrįstas sinergistiniu bakterijų ir kitų mikroorganizmų veikimu skaidant sudėtingesnius organinius junginius iki paprastesnių medžiagų, lengvai įsisavinamų augalų. Hidroponinėse ir mineralinėse trąšose maisto medžiagos yra iš karto paruoštos naudojimui.

Ar sudėtinga auginti augalus hidroponiniu būdu? Taip gali būti, bet nebūtinai turi taip būti. Hidroponika gali būti ir labai paprasta, pvz.: auginant vienintelį augalą vandens kibire ar vazone, naudojant inertišką auginimo terpę. Automatizavimas, elektra ar specialus apšvietimas ne visada būtini. Žinoma, aukštųjų technologijų pritaikymas hidroponikoje gali būti apribotas tik jūsų vaizduotės ir kišenės. Praktiškai kiekvienas hidroponinio sodo priežiūros aspektas gali būti automatizuotas, stebimas ir kontroliuojamas Jūsų nešiojamojo kompiuterio ar išmaniojo įrenginio pagalba.

Vidutinė namams pritaikyta hidroponinė sistema susideda iš kelių pagrindinių komponentų: auginimo talpos, rezervuaro, panardinamo vandens siurblio, laikmačio ir aeratoriaus, skirto aprūpinti deguonimi maitinamąjį tirpalą, bei šviesos šaltinio.

Hidroponinio auginimo privalumai:

galite auginti ištisus metusnereikia žemių, gruntoaugalai nepatiria streso dėl vandens ar maistinių medžiagų trūkumonereikia laistyti!šaknys puikiai aprūpinamos deguonimi, todėl didėja augalų produktyvumasnenutūkstamas augalo maitinimasišvengiama ligų bei kenkėjų, kurių vystumuisi būtina dirvaišskirtinis augalų skonis, kokybė, išvaizdanereikia ravėti!

Pristatome Hydroponicus produktų liniją hidroponiniam auginimui:

Hydroponicus augimui - maitinamojo dviejų dalių tirpalo koncentratas vegetatyviniam augimui hidroponinėse sistemose. Plačiau: https://www.mkds.lt/hydroponicus-augimui

Hydroponicus žydėjimui - maitinamojo dviejų dalių tirpalo koncentratas gausiam augalų žiedynų formavimui hidroponinėse sistemose. Plačiau: https://www.mkds.lt/hydroponicus-zydejimui

Hydroponicus nokimui - maitinamojo dviejų dalių tirpalo koncentratas subalansuotam vaisių augimui hidroponinėse sistemose. Plačiau: https://www.mkds.lt/hydroponicus-nokimui

Hydroponicus pH up/down - hidroponinių sistemų maitinamųjų tirpalų pH vertės korekcijai. Plačiau: https://www.mkds.lt/hydroponicus-ph-updown

Turite klausimų? Mūsų profesionali komanda visuomet pasiruošusi jums padėti! Susisiekite su mumis telefonu +370 652 69755 arba el. paštu info@mkds.lt jau šiandien!

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.