+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Agurkų kekerinis puvinys

Kas sukelia?

Sukelia grybas pilkasis kekeras (Botrytis cinerea).

Ką dažniausiai puola?

Šiai ligai jautrūs visi moliūginių šeimos augalai, tačiau šis grybas yra labai plačios specializacijos ir gali pulti įvairiausias daržoves bei daugelį kitų augalų jų vegatacijos metu ir saugyklose. 

Kaip atrodo ir ką daro?

Kekerinis puvinys gali pažeisti visas augalo dalis. Vaisių užuomazgos suminkštėja ir pasidengia pilkomis apnašomis, ant lapų atsiranda rusvų netaisyklingų dėmių, stiebas suminkštėja ir apsitraukia apnašomis.  Iš apnašų dulka grybo konidijos ir užkrečia naujus augalus. Virš pažeistos stiebo vietos esanti agurko dalis nudžiūsta.  Iš apnašų dulka grybo konidijos ir užkrečia naujus augalus. Virš pažeistos stiebo vietos esanti agurko dalis nudžiūsta. Esant palankioms sąlygoms gali padaryti didelių nuostolių.

      

Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Kekerinis puvinys daug žalos padaro šiltnamiuose, kuriuose būna per žema oro temperatūra ir didelis oro drėgnumas. Pilkojo kekero vystymasis sulėtėja, kai oro temperatūra aukštesnė kaip +25 °C ir drėgnumas mažesnis kaip 90 %. 

Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Vėdinti šiltnamius, palaikyti iki 90 % oro drėgnį, o oro temperatūra neturėtų nukristi žemiau nei +18 °C. Šalinti sergančius augalus. Šalinti sergančias agurkų dalis, purkšti fungicidais ar kitomis priemonėmis.


Ligos sprendimo būdus rasite čia: AGURKŲ PRIEŽIŪRA
Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.