+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Agurkų mozaika

Agurkų mozaika CMV užsikrėtę dviejų savaičių daigai jau turi gelsvų dėmelių. Vėliau ryškiausi ligos požymiai matomi ant viršūninių lapų. Pašviesėja lapų gyslos, jų tarpuose atsiranda šviesiai žalių, vėliau pagelstančių vingiuotais kontūrais dėmių. Lapalakštis ir vaisiai gali deformuotis. Paprastosios mozaikos TMV/ToMV požymiai išryškėja maždaug per mėnesį po pasodinimo. Ant lapų atsiranda smulkių, šviesiai žalsvų, vėliau paruduojančių dėmių. Lapai garbanojasi. Dėmėti gali būti ir vaisiai. Virusinėmis ligomis sergantys agurkai silpnai auga, būna mažai moteriškų žiedų.

Imti tik visai sveikų agurkų sėklas. Sėti bent dvejų metų senumo sėklas. Turinčius ligos požymių augalus išrauti ir sunaikinti. Naikinti amarus ir kitus kenkėjus. Augalų nesodinti per tankiai.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.