+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Agurkų mozaika


Kas sukelia?

Agurkų mozaika Cucumber mosaic cucumovirus


Ką dažniausiai puola?

Tai plačios specializacijos, visur išplitęs virusas, parazituojantis apie 300 skirtngų agurkinių, pupinių, salierinių ir daugelio kitų šeimų augalų.


Kaip atrodo ir ką daro?


Agurkai šia liga serga ir šiltnamiuose ir lauke. Ligos požymiai pradeda išryškėti maždaug po mėnesio nuo augalo pasodinimo. Ant lapų pastebimos smulkios šviesiai žalsvos, vėliau gelstančios ir paruduojančios dėmės. Ligos pažeisti lapai augdami garbanojasi. Sergantys augalai būna mažesni, sukrauna nedaug moteriškųjų žiedų, išleidžia mažai šoninių ūglių. Sergančių augalų vaisiai būna blyškiai žali, išmarginti gelsvomis dėmėmis, deformuoti. Anksti susirgę augalai žūva, vėliau apsikrėtusiųjų labai sutrumpėja vegetacijos laikas.


Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Agurkų mozaikos virusas išplatinamas su sergančių augalų sultimis, kai augalai liečiasi vieni su kitais ir dirbant priežiūros darbus, skinant vaisius. Šį virusą aktyviai platina amarai ir kt. vabzdžiai. Ligos sukėlėjas žiemoja augalų liekanose, sergančių augalų žiemojančiose dalyse ir sėklose. Agurkai šiltnamyje šiai ligai mažiau atsparūs, jei yra ryškus temperatūrinis svyravimas ir augalai susodinti per tankiai.


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Dezinfekuoti šiltnamius. Sėklai naudoti tik sveikas sėklas. Šalinti pirmuosius susirgusius augalus. Agurkus rišti tik nauja virve. Naikinti amarus ir kt. kenkėjus.


Ligos sprendimo būdus rasite čia


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.