+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Agurkų rauplės

Kas sukelia?

Šią ligą sukelia grybas - agurkinis juodgrybis (Cladosporium cucumerinum). 

Ką dažniausiai puola?

Rauplėmis gali sirgti arbūzai ar melionai, tačiau jautriausi yra agurkai. 

Kaip atrodo ir ką daro?

Ligos simptomai gali pasireikšti ant įvairių antžeminių augalo dalių, ypač ant lapų, atžalų ir vaisių. Ant lapų susidaro iki 1,5 cm skersmens rudų, kampuotų, su šviesiu apvadu dėmių. Dėmėms sudžiūvus audiniai iškrinta. Ant vaisių atsiranda pavandenijusių 3–4 mm skersmens dėmelių, vėliau – įdubusių žaizdelių, iš kurių sunkiasi gelsvas stingstantis skystis. Ligai palankiomis sąlygomis žaizdos gali būti labai gilios. Rauplių padarytas žaizdas dažnai apninka bakterijos ir supūdo ligotus vaisius. Liga žalingiausia, kai ji išplinta ant vaisių. Jauni pažeisti vaisiai deformuojasi ir  pūva. 

  

Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Ligai plisti palankios sąlygos susidaro vėsiu ir lietingu oru, kai vyrauja ūkanoti orai, rūkas. Grybas C. cucumerinum žiemoja dirvoje ant ligotų moliūginių šeimos augalų virkščių. Gali plisti ir su sėklomis. Ligos užkratas pernešamas su darbo įrankiais, jį platina vabzdžiai. 

Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Taikyti 2–3 metų augalų rotaciją. Sėti sveikas sėklas, jas beicuoti. Sudaryti sąlygas greičiau išdžiūti augalų lapijai, kad nesusidarytų palankios sąlygos ligai plisti. Jeigu būtina, naudoti fungicidus ar alternatyvias priemones. Vyraujant vėsiam ir drėgnam orui, ligos kontrolė yra sudėtingesnė, nes jos ciklas yra labai trumpas.

Dauguma veislių yra atsparios rauplėms, todėl pagrindinė apsaugos nuo jų priemonė yra auginti atsparias veisles. 


Ligos sprendimo būdus rasite čia


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.