+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Baltasis (sklerotinis) puvinys

Kas sukelia?

Tai žalinga grybinė liga.


Ką dažniausiai puola?

Liga puola įvairius augalus, daugiausia kenkia morkoms, kopūstams sandėliuose, agurkams, pomidorams šiltnamiuose. Mažiau puola svogūnus, salierus, griežčius, burokėlius.


Kaip atrodo ir ką daro?

Pradžioje pažeistų augalų paviršiuje vystosi puri balta grybiena, kurioje vėliau susidaro gumbelio formos juodi skleročiai. Pūvantys audiniai suminkštėja, paruduoja, stiebai ir lapai vysta, vėliau žūva. Pomidorų stiebams sergant baltuoju puviniu pradeda gesti ir pomidorų vaisiai.

Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Šiai ligai palanki terpė yra didelė drėgmė, todėl didėjant santykinei drėgmei, didėja puvinio grybo plitimo rizika. Spartus ligos vystymasis galimas esant ne tik didelei drėgmei, bet ir žemesnei oro temperatūrai. Esant 12-15 laipsnių temperatūrai šis puvinys plinta labai greitai.


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Kovai su baltuoju puviniu būtina didinti natūralų augalų atsparumą nepalankiems aplinkos veiksniams.

Ligos sprendimo būdus rasite čia: AUGALŲ PRIEŽIŪRAMūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.