+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Kolorado vabalas


Kas sukelia? 

Kolorado vabalas (Leptinotarsa decemlineata) – vienas žinomiausių bulvių kenkėjų. Priklauso lapgraužių šeimai.

 

Ką dažniausiai puola?

Tiek suaugėliai vabalai, tiek jų lervos graužia bulvių rečiau kitų bulvinių šeimos augalų (pvz., pomidorų) lapus, palikdami vien gyslas ir taip sunaikindami derlių.


Kaip atrodo ir ką daro?

Kolorado vabalai būna 6-16 mm ilgio, kūnas ovalus, geltonai rusvas. Ant antsparnių yra 10 išilginių juodų juostelių, o galva ir kūno apačia su juodomis dėmėmis. Kiaušinėlius deda kitoje lapų pusėje, jie būna ovalūs, šviesiai oranžinės spalvos. Kolorado vabalo lervos išauga iki 15 mm ilgio, rusvos, kūno šonuose turi po 2 eiles juodų dėmių. Lervos pradžioje būna rusvos, o vėliau pasidaro ryškiai rausvos ar ryškiai geltonos. Lervos nusidažo karotinoidais, kuriuos kaupia iš ėdamų bulvių lapų. 


Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Per metus išsivysto 1-2 vabalų kartos. Kolorado vabalai žiemoja dirvožemyje, o į paviršių išlenda ir ima skraidyti gegužės-birželio mėn.


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Rudenį bulvienos giliai suariamos. Kai atsiranda daug vabalų ir šiek tiek paaugusių lervų, bulvės purškiamos insekticidais. 


Kaip kovoti su šiais vabzdžiais, sprendimo būdus rasite čia: BULVIŲ PRIEŽIŪRA


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.