+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
MKDS pradeda įgyvendinti ES lėšomis remiamą projektą

MKDS pradeda įgyvendinti ES lėšomis remiamą projektą

UAB inovacinė firma „MKDS" pradeda įgyvendinti iš ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Automatizuotos vabalo didžiojo milčiaus veisimo technologijos sukūrimas aukštos vertės pašarų ir maisto priedų gamybai".

Parama projekto įgyvendinimui suteikta pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ NR. J05-LVPA-K priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“ .

MKDS projekto tikslas – ištirti vabalo didžiojo milčiaus dauginimosi bei vystymosi ypatumus ir sukurti pasaulinę inovaciją – pilnai automatizuotą, mechanizuotą (robotizuotą) vabalo didžiojo milčiaus veisimo ir auginimo sistemą aukštos maistinės vertės pašarų (pašarų priedų) ir maisto priedų gamybai. Ši sistema bus unikali dėl savo ekonomiškumo, ekologiškumo, autonomiškumo ir modulinės struktūros, kurios dėka sistemą lengva adaptuoti pagal gamintojo poreikiams. Didžiojo milčiaus veisimo technologijos sukūrimas pakylės pašarų ir maisto priedų gamybą į naują lygmenį pasauliniu mastu ir sudarys prielaidas plėtotis visiškai naujam maistinių išteklių gamybos sektoriui.

Suvienijus mokslines ir technologines žinias, rinkai bus pristatytas naujas produktas, skirtas Europos šalių pašarų (pašarų priedų) gamintojams. Pasirenkant produkto tikslines rinkas buvo orientuojamasi  į šalims, kuriose išvystyta arba sparčiai vystoma akvakultūra ir yra didelis pašarinių baltymų poreikis. Prioritetas atiduodamas smulkaus ir vidutinio verslo atstovams, siekiantiems sukurti pelningą verslą su nedidelėmis investicijomis. 

Projekto veiklas numatyta užbaigti  2019 m. vasario 28 d.Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.