+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Pomidorų kekerinis puvinys

Liga dažniausiai pasireiškia ant negyvų ar mechaniškai pažeistų augalo dalių – žiedstiebių, nebesivystančių vaisių, ant atžalų ar lapų šalinimo vietų ir kt. Grybas sukelia šlapią pažeistų augalo audinių puvinį. Ant pažeistų augalo dalių susidaro rudos ar tamsiai rudos, juodos nekrotinės dėmės, padengtos pilku, puriu, dulkančiu apnašu. Pažeisti vaisiai masiškai krinta ir pūna. Tariama – menama infekcija – ant pomidorų vaisių susidaro taisyklingos, apskritos, 0,5 cm skersmens dėmės.

Liga labai žalinga, kai išplinta ant pomidorų stiebų, sutrinka augalo mityba, dėl ko augalai vysta ir žūva. Dažnai dėl šios ligos sunyksta pomidorų daigai. Pilkasis puvinys yra viena žalingiausių šiltnamio augalų ligų.

Grybas žiemoja grybienos, skleročių ir konidijų pavidalu dirvoje ant augalų liekanų. Plinta kartu su sėkla, gali peržiemoti ir ant šiltnamių konstrukcijų bei kitur. Iš lauko į šiltnamius grybas gali patekti ir per ventiliacijos angas.

Ligai plisti reikalinga didelis santykinis oro drėgnis (95–100 proc.) ir oro temperatūra +16–20 C. Esant šaltam, apsiniaukusiam ir lietingam orui, nesilaikant augalų kaitos reikalavimų, nesunaikinus ligotų augalų liekanų, nedezinfekavus šiltnamių bei sėjant nebeicuotą sėklą, galima tikėtis ligos protrūkio. Jeigu sąlygos augalams augti nepalankios, tai yra nepakankamas augalų tręšimas fosforu ir kaliu, blogas šiltnamio vėdinimas, silpnas apšvietimas, pilkasis puvinys irgi gali labiau išplisti.

Prevencija ir apsauga. Laikytis tinkamos sėjomainos, naikinti augalų liekanas, sudaryti optimalias sąlygas augalams augti, didinti jų atsparumą. Auginti atsparias veisles.

Ligos sprendimo būdus rasite čia


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.