+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Pušų paprastoji spygliakritė


Kas sukelia? 

Dažniausiai šią ligą sukelia grybas Lophodermium seditiosum.


Ką dažniausiai puola?

Pušų paprastoji spygliakritė labiausiai pažeidžia paprastąją pušį Pinus sylvestris. Mažiau pažeidžiamos kalninė P mugo, juodoji P. nigra ir kedrinė P. cembra pušys. 


Kaip atrodo ir ką daro?

Pavasarį 1-2 savaitės po sniego nuleidimo (balandis – gegužė) , ant spyglių pasirodo geltonos ar rusvai rudos dėmelės. Vėliau pažeisti pušų spygliai ruduoja, nudžiūva ir per anksti nukrenta. Vienmetėms pušaitėms pažeisti spygliai nenukrenta, nudžiūvę jie palaipsniui birdami išsilaiko apie metus. Tik nesumaišykite su rudeniniu fiziologiniu pušų spyglių metimu, kai dvimečiai ir senesni spygliai gelsta, vėliau nuruduoja ir nukrenta. 


Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Dažniausiai pasireiškia ant jaunų pušaičių –1- 8 metų amžiaus. Ligai plisti palankus šiltas ir lietingas oras vasarą - rudenį ir švelnus - žiemą.


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Norint išvengti šios ligos nerekomenduojama auginti pušų žemesnėse ir šlapesnėse vietose, nesodinti jų tankiai. 


Kaip kovoti su šia liga, sprendimo būdus rasite čia: PUŠŲ PRIEŽIŪRA


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.