+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Rožinis geltonasis pjūklelis

Rožinis geltonasis pjūklelis (Arge rosae L.). Tai geltonos arba oranžinės-rusvos spalvos su sparnais vabzdys. Lervos melsvai žalios, geltona nugarėle ir su juodais taškeliais šonuose, iki 20 mm ilgio. Lervos paprastai būna išsilenkusios „S“ raidės pavidalu. Jos graužia lapus iš kraštų, palikdamos stambiąsias augalo gyslas. Birželio pradžioje suaugėliai pradeda skraidyti. Kiaušinėlius deda grandinėle ant jaunų po žieve. Kur vabzdys deda kiaušinėlius tose vietose ūgliai iškrypsta, pajuoduoja, sutrūkinėja. Lėliukės žiemoja dirvoje, kokone.

Kai oro temperatūra būna apie 10 °C, papurčius rožių šakutes, pjūklelio lervos krinta žemėn. Taip galima daug surinkti ir sunaikinti. Sprendimo būdus, kaip atsikratyti kenkėjų, rasite čia

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.