+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Rožinis geltonasis pjūklelis

Kas sukelia?

Rožinis geltonasis pjūklelis (Arge rosae L.). 


Ką dažniausiai puola?

Dažniausiai puola rožes tiek lauke tiek patalpose.


Kaip atrodo ir ką daro?

Tai geltonos arba oranžinės-rusvos spalvos su sparnais vabzdys. Lervos melsvai žalios, geltona nugarėle ir su juodais taškeliais šonuose, iki 20 mm ilgio. Lervos paprastai būna išsilenkusios „S“ raidės pavidalu. Jos graužia lapus iš kraštų, palikdamos stambiąsias augalo gyslas.Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?
Birželio pradžioje suaugėliai pradeda skraidyti. Kiaušinėlius deda grandinėle ant jaunų po žieve. Kur vabzdys deda kiaušinėlius tose vietose ūgliai iškrypsta, pajuoduoja, sutrūkinėja. Lėliukės žiemoja dirvoje, kokone.

Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?
Kai oro temperatūra būna apie 10 °C, papurčius rožių šakutes, pjūklelio lervos krinta žemėn. Taip galima daug surinkti ir sunaikinti. Rekomenduojame naudoti profilaktikai skirtas augalų priežiūros priemones, kad išvengtumėte šių kenkėjų antplūdžio. 


Sprendimo būdus, kaip atsikratyti kenkėjų, rasite ROŽIŲ PRIEŽIŪRA

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.