+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Rožių bakterinis vėžys

Bakterinis vėžys (Agrobakterium tumefa-ciens.) – ši liga dažniau plinta drėgnose dirvose. Bakterinis vėžys dažniausiai pažeidžia šaknis arba šaknies kaklelį, rečiau stiebus. Rožės daugiau užsikrečia nuo dirvoje esančių augalų liekanų. Liga plinta ir per įvairius dirvoje esantčius kirminus, kenkėjus. Ant pažeistų augalų išauga gumbuotos arba karpuotos išaugos, jos pradžioje būna šviesios, minkštos, o vėliau sumedėja ir patamsėja. Užsikrėtusios rožės skursta, vėliau visai nustoja augusios.

Svarbiausia kovos priemonė — sodinti sveikus, patikrintus rožių krūmus, nesodinti drėgnoje dirvoje ir jų nepertręšti azoto trąšomis, naikinti kenkėjus. Iškasti ligos pažeistus krūmus ir sudeginti, o toje vietoje, pakeisti žemę ir tik tada sodinti naują krūmą. Prieš sodinant rožių šaknis rekomenduojama dezinfekuoti.


Ligos sprendimo būdus rasite čia

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.