+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Rožių degligė

Degligė (Coniothyrium wernsdorffiae Laub.) – ši liga pasireiškia ant stiebų – atsiranda didelės parudavusio,  paraudonavusiais kraštais tamsios dėmės. Dėmių vidinė dalis vėliau paruduoja. Stiebai atrodo lyg apdeginti. Pažeista stiebo žievė apmiršta, ir ūgliai toje vietoje išdžiūsta. Stipriai pažeisti krūmai gali ir visai nunykti per 1-3 metus. Šios ligos sukėlėjai patenka per žaizdas po genėjimo  arba atsiradusias nuo šalčio.

Rudenį nugenėjus rožes rekomenduojama profilaktikai apipurkšti Bordo skysčiu arba vario sulfato tirpalu. Krūmus iki pirmųjų šalčių reikia apkaupti žemėmis, kad nepašaltų stiebai ir nesutrūkinėtų žievė. Pavasari pažeistus stiebus reikia iškirpti. Rožes nupurkšti geležies sulfato tirpalu, o paaugus ūgliams Bordo skysčiu ar jo pakaitalais.Ligos sprendimo būdus rasite čia


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.