+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Rūdys

Kas sukelia?

Rūdis sukelia parazitiniai grybai.


Ką dažniausiai puola?

Labiausiai puola avietes, kriaušes, obelis, serbentus, pupas, runkelius, kukurūzus, česnakus, beržus. 


Kaip atrodo ir ką daro?

Ši liga ant įvairių augalų antžeminių organų, dažniausiai lapų ir stiebų, sudaro oranžinės arba rudos spalvos pūslelių arba karpučių formos sporas. Jos išdulka ir augalai vėl apsikrečia. Ir vėl formuojasi smulkios, segtuko galvutės dydžio sporos. Rūdžių pažeistos augalų vietos pagelsta, augaluose sutrinka medžiagų apykaita, vandens balansas, fotosintezė. Kartais rūdys sukelia augalų audinių paburkimus, hipertrofiją ir deformaciją.
Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Vėjas padeda plisti rūdžių ligai ant kitų augalų.


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Kad liga neplistų, pažeistus lapus, stiebus reikia rinkti ir sudeginti. Rudeni augalus naudinga purkšti vario sulfato arba geležies sulfato tirpalu, o pavasarį prieš joms sprogstant — Bordo. Vegetacijos metu, vos pastebėjus ligos požymius, purkškite kas 8-10 dienų Bordo. Jei augalas smarkiai pažeistas, jį išgydyti sunku, geriau iškasti ir sudeginti. Nepamirškite atlikti augalų profilaktinių purškimų, kas padės išvengti susirgimų.


Kaip kovoti su šia liga, sprendimo būdus rasite AUGALŲ PRIEŽIŪRA
Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.