+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Šaknų gumbas

Kas sukelia?

Šią ligą sukelia kopūstinis gumbagrybis.


Ką dažniausiai puola?

Dažniausiai serga kopūstai, griežčiai, ridikai, ridikėliai, ropės, garstyčios, darželinė blizgė, kvapioji vakarutė ir kt. Iš vaismedžių jautrios obelys, kriaušės, vyšnios, trešnės, abrikossi, vynuogės. Šaknų gumbui labai jautrūs ir dekoratyviniai sumedėję augalai, pavyzdžiui, rožės. Juo dažnai serga saulutės ir chrizantemos. 


Kaip atrodo ir ką daro?

Ant augalų šaknų atsiranda įvairaus, dydžio išaugų, o šakniaplaukių būna mažai, todėl augalas nepajėgia apsirūpinti vandeniu bei maisto medžiagomis, kurių daug sunaudoja išaugų ląstelės. Antžeminės augalų dalys silpnai vystosi, kopūstai nesuka gūžių, kiti augalai neneša vaisių. Augalai užsikrečia per šaknų žaizdeles, mechaninius ar dirvoje gyvenančių kenkėjų padarytus pažeidimus.Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Gali išsilaikyti dirvoje iki 4—6 metų. 


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Būtinai apžiūrėkite augalo šaknis prieš sodinimą. Nesodinkite ten, kur augo šaknų gumbu sergančios daržovės ir vaismedžiai. Svarbu nepertręšti azotu ir palaikyti optimalią dirvos drėgmę. Prieš sodinimą augalų šaknis dezinfekuokite.


Kaip kovoti su šia liga, sprendimo būdus rasite AUGALŲ PRIEŽIŪRA


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.