+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Smidrinė musė

Kas sukelia?

Smidrinė musė


Ką dažniausiai puola?

Kenkia smidrams.


Kaip atrodo ir ką daro?

Augalms kenkia be galvos ir be kojų balsvai gelsvos iki 10 mm ilgio smidrinės musės lervos. Jos gali būti randamos ant ką tik iš žemės išlindusių smidrų daigų galvučių. Iš pradžių tokių daigų viršūnės, o vėliau ir visas daigas susiriečia, paruduoja, kartais nuvysta. Baigusios vystytis, lervos dirvoje virsta bosinėmis lėliukėmis – puparijais.Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Pavasarį iš peržiemojusių puparijų išskrenda suaugusios musės. Tai 5,5 - 7 mm ilgio rusvi dvisparniai vabzdžiai. Smidrinės musės patelės kiaušinius deda į jaunus smidrų ūglius. Išsiritusios  lervos graužia takus stiebuose. Viename stiebe randamos kelios arba net keliolika smidrinės musės lervų.


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Rekomensuojama išpjaustyti ir sunaikinti smidrinės musės pažeistus stiebus, kol kenkėjų lervos tebėra jų viduje. Kenkėjui smarkiai išplitus, smidrus persodinti į kitą vietą. Popieriniai gaubtai uždedami ant dygstančių ūglių, todėl musės negali padėti kiaušinių.


Kaip kovoti su šiais kenkėjais, sprendimo būdus rasite SMIDRŲ PRIEŽIŪRA


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.