+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Voratinklinė erkėKas sukelia? 

Voratinklinė erkė (Tetranychus urticae)


Ką dažniausiai puola?

Puola daugelį augalų: šiltnamio, kambario, sodo, daržo


Kaip atrodo ir ką daro?

Voratinklinė erkė pirmiausia puola apatinius augalų lapus. Viršutinėje jų pusėje atsiranda smulkių gelsvų dėmelių, kurių greitai daugėja. Lapai gelsta ir netrukus nudžiūsta. Vėliau nudžiūsta ir visas augalas. Iš pradžių tik lapų apatinėje pusėje galima įžiūrėti plonus voratinklius, tarp kurių ropoja paprasta akimi sunkiai įžiūrimos erkės. Vėliau, kenkėjui išplitus, ploni voratinkliai driekiasi tarp atskirų lapų ar net greta augančių augalų. Jais erkės pereina nuo vieno lapo ant kito. Erkės patelės ovalios, 0,4–0,5 mm ilgio, pilkšvai žalsvos, nugaroje su tamsiomis dėmelėmis, o žiemojančios – oranžinės arba raudonos. Suaugusios turi 4 poras kojų. Lervos 0,13–0,14 mm ilgio, pusiau apvalios, turi 3 poras kojų. 


Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Žiemoja apvaisintos patelės inspektų rėmuose, šiltnamių plyšiuose, po žemės grumsteliais, augalų liekanomis, medinių konstrukcijų žievės plyšiuose. Šiltnamiuose jau vasario pabaigoje, inspektuose balandžio-gegužės mėn. ant lapų apatinės pusės jos padeda maždaug po 100 kiaušinių. Optimalios sąlygos erkei yra +28–30 °C temperatūra ir 35–55 % santykinis oro drėgnumas.


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Nuėmus derlių, išdezinfekuoti ir sunaikinti augalų liekanas. Dezinfekuoti šiltnamius. Naikinti piktžoles šiltnamiuose ir aplink juos. Atsiradus erkės židinių, nuskinti ir sunaikinti pažeistus lapus, į židinį išleisti grobuonišką erkę arba purkšti akaricidinį poveikį turinčiais produktais.


Kaip kovoti su šia liga, sprendimo būdus rasite čia: AUGALŲ PRIEŽIŪRA
Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.