+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Žemuoginė erkė


Kas sukelia?

Žemuoginė erkė (Phytonemus pallidus sp. fragariae)


Ką dažniausiai puola?

Puola braškes.


Kaip atrodo ir ką daro?

Plika akimi žemuoginės erkės nematomos. Minta braškių augalo sultimis. Šios rūšies erkės kenkia ir randamos skrotelių augimo kūgelio ar jaunų lapų zonoje, stiebų apatinėje dalyje. Dėl to kerelis gelsta, raukšlėjasi, skursta, džiūsta. Erkės ūsais gali pereiti ant jaunų daigų.Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Per metus išsivysto kelios generacijos. Labai greitai dauginasi,1-3 kiaušiniai per dieną. Mėgsta drėgmę ir nemėgsta šviesos. Pagrinde ši problema būna šiltnamiuose, bet jei pakankamai drėgna, greitai dauginasi ir lauke.


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Rekomenduojame naudoti profilaktikai skirtas augalų priežiūros priemones, kad išvengtumėte šių kenkėjų antplūdžio. Šalinti iš lauko užkrėstus braškių augalus. Šalinti piktžoles.


Kaip kovoti su šiais kenkėjais, sprendimo būdus rasite BRAŠKIŲ PRIEŽIŪRA

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.