Agurkų miltligė
Kas sukelia?
Tai grybinis susirgimas, kurį sukelia grybas trūkažolinis miltenis (Erysiphe cichoracearum).
Ką dažniausiai puola?
Šis grybas yra vadinamasis polifagas, t. y. minta daugelio rūšių augalais, ne tik žoliniais, bet ir sumedėjusiais. Trūkažolinis miltenis parazituoja apie 230 skirtingų augalų rūšių, o iš daržovių - agurkus, melionus ir kitus moliūginių šeimos augalus. Jautresni ligai šiltnamiuose auginami agurkai. Pažeisti agurkai menkiau dera, skursta, ligai išplitus masiškai, augalai žūva.
Kaip atrodo ir ką daro?
Pirmieji ligos požymiai – baltos grybienos apskritos dėmelės, pastebimos ant senesnių lapų viršutinės pusės.
a) Plėsdamasi grybiena gali aptraukti visą lapo viršutinę pusę,
b) pereiti į apatiniąją ir ant stiebų.
c) Ligai labiau išplitus, visą lapo paviršių aptraukia grybienos apnašos, kurios pereina ir ant stiebo. Apnikti lapai anksti nudžiūsta. Pažeisti agurkai menkiau dera, skursta, ligai išplitus masiškai, augalai žūva.
a) b) c)
Kada pasireiškia ir
plinta, kokios sąlygos palankios?
Grybas žiemoja sirgusių augalų liekanose, ant piktžolių. Palankios sąlygos ligai plisti susidaro tankiuose agurkų pasėliuose, kur menkesnis apšvietimas. Grybas plinta esant vidutinei oro temperatūrai, didelė drėgmė nebūtina.
Kaip sumažinti žalą
(kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)
Daugelio veislių agurkai yra atsparūs miltligei, juos ir rekomenduojama auginti. Šalinti ir sunaikinti sirgusių augalų liekanas – miltligės infekcijos šaltinį. Jeigu būtina, naudoti fungicidus ar kitas rekomenduojamas priemones.
Ligos sprendimo būdus rasite čia: AGURKŲ PRIEŽIŪRA