+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Agurkų septoriozė

Kas sukelia?

Ligą sukelia grybas Septoria cucurbitacearum. 

Ką dažniausiai puola?

Šiai ligai jautrūs agurkai, melionai, moliūgai ir kiti moliūginių šeimos augalai. 

Kaip atrodo ir ką daro?

Ant lapų susidaro smulkios, 1–2 mm skersmens apskritos arba kampuotos, tamsiai rudos, su vandeningu apvadu dėmelės. Sausu oru jos įgauna smėlio ar beveik baltą spalvą. Dėmeles juosia siauras rudas ruoželis; dėmelėms senstant jų centrai iškrinta. Ant senesnių dėmelių atsiranda juodų taškelių. Dėmėti lapai gelsta ir džiūsta. Tokių dėmelių gali atsirasti ir ant vaisių. Septoriozė vaisių nepūdo, tačiau gali sugadinti jų prekinę išvaizdą. Liga labiau išplinta ant lauko agurkų antrojoje vegetacijos pusėje.

  

Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Palankus vėsus ir drėgnas oras. Didelė santykinė oro drėgmė, lietus ir +16–19°C oro temperatūra yra optimalios sąlygos infekcijai ir tolesniam ligos vystymuisi. Šiltą, sausą vasarą liga nebesivysto, tačiau rudeniop, susidarius palankioms sąlygoms, ji vėl atsinaujina. 

Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Kadangi grybas žiemoja augalų liekanose, būtina bent dvejų metų augalų rotacija be moliūginių šeimos augalų. Šalinti ir naikinti augalų liekanas. Prevencijai naudoti natūralų augalų atsparumą žaladariams sužadinančias priemones.


Ligos sprendimo būdus rasite čia

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.