+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Askochitozė

Kas sukelia?

Sukelia grybas Didymella bryoniae.

Ką dažniausiai puola?

Pažeidžia agurkus, melionus ir kitus moliūginių šeimos augalus.

Kaip atrodo ir ką daro?

Ligos simptomai pasireiškia ant visų antžeminių augalo dalių. Ant lapų atsiranda didelės, stambios, apskritos ar netaisyklingos dėmės. Iš pradžių jos yra pilkšvos, šviesesniu centru ir rudu pakraščiu, vėliau tamsėja ir džiūsta. Ant stiebų dėmės būna pailgos, pilkšvos, sausos, kiek įdubusios. Audiniai plyšta išilgai, iš jų sunkiasi rudas skystis. Ant vaisių sukelia juodąjį puvinį. Pažeidžia ir šaknies kaklelį, tuomet augalai nuvysta ir žūva. Ant senesnių augalų liga vystosi lėčiau nei ant jaunų. Ligai išplitus daigų tarpsniu, jie žūva.

        

Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Ligai plisti palankios sąlygos susidaro, kai dieną ir naktį labai svyruoja temperatūra (naktį žema, o dieną aukšta). Infekcijai yra svarbesnė drėgmė nei temperatūra. Drėgnu oru susidaro piknosporų išbarstymo pikai. Kad įvyktų infekcija, būtina 1 val. trukmės lašelinė drėgmė. Vaisių puvinio simptomai pradeda ryškėti praėjus trims dienoms po užsikrėtimo.

Labiau išplinta ant šiltnamiuose auginamų agurkų. Grybas žiemoja sirgusių augalų liekanose, kartais ir ant sėklų (jei buvo pažeisti vaisiai). Grybas įsiskverbia į augalą per žioteles, įvairias smulkias žaizdeles, kenkėjų pažeidimus. 

Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Laikytis dvejų metų augalų rotacijos. Kitos profilaktinės apsaugos priemonės: kaip pagrindinį infekcijos šaltinį naikinti sirgusių augalų liekanas, sudaryti optimalias sąlygas agurkams augti, vėdinti šiltnamius, kad ant augalų nesusidarytų lašelinė drėgmė, papildomai tręšti kalio trąšomis, didinti augalų atsparumą. Jeigu būtina, naudoti fungicidus ar alternatyvias priemones.


Ligos sprendimo būdus rasite čia: AGURKŲ PRIEŽIŪRA