+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Ąžuolinis lapsukis

Kas sukelia?

Lapsukių šeimos drugys (Tortrix viridana)


Ką dažniausiai puola?

Dažniausiai puola ąžuolus.


Kaip atrodo ir ką daro?

Ąžuolinio lapsukio vikšrai graužia pumpurus, vėliau lapus, palikdami tik storesnes gyslas. Graužti pradeda nuo lajos viršūnės. Pažeisti ąžuolai netenka prieaugio ir gilių. Nuo vienkartinio nugraužimo ąžuolai nežūna, nes lapai išsiskleidžia iš miegančių pumpurų, tačiau dažnai nauji ūgliai nespėja sumedėti ir, esant ankstyvosioms rudeninėms šalnoms, apšąla.


Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Drugiai skraido birželio-liepos mėnesiais dieną ir vakare. Vikšrai 10–15 mm ilgio, nešvariai žalios spalvos, labai judrūs. Drugys kiaušinėlius deda po 2-4 medžių viršūnėse, dažniausiai 2-5 metų senumo ūgliuose prie randelių, likusių lapams nukritus. Juos paslepia žievės spalvos sunkiai pastebimais skydeliais. Vikšrai išsirita pavasarį, brinkstant pumpurams ir sprogstant ąžuolo lapams.


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Rekomenduojame Ąžuolinio lapsukio populiaciją kontroliuoti feromonu.


Sprendimo būdus rasite čiaMūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.