+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Buksmedinis ugniukas

Kas sukelia?

Buksmedinio ugniuko kandis (Cydalima perspectalis)


Ką dažniausiai puola?

Kenkėjas pažeidžia 8 buksmedžio rūšis (Buxus balearica, B. bodinieri, B. harlandii, B. megistophylla, B. microphylla, B. rugulosa, B. sempervirens, B. sinica).


Kaip atrodo ir ką daro?

Žalingos yra vabzdžio lervos. Jos minta buksmedžio lapais ir ūgliais. Augalas praranda dekoratyvumą, o kartais net ir neišgyvena. Šviesiai žalioms lervoms būdingi juodi dryžiai su baltais taškeliais ir plaukeliais bei blizgi juoda galva. Paskutinėje lervos stadijoje jos gali pasiekti iki 4 cm ilgį. Lėliukės būna nuo 1,5 iki 2,0 cm ilgio. Iš pradžių jos būna žalios su tamsiomis juostelėmis nugarinėje dalyje, tačiau vystymosi pabaigoje tampa rudos. Lėliukės paprastai slepiasi balto šilko kokone, susuktame tarp lapų ir šakelių.

Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Buksmedinio ugniuko suaugėliai skraido birželio – rugpjūčio mėnesiais. Vieno sezono metu išsivysto 3-4 generacijos kas 4-6 savaites, priklausomai nuo vyraujančių orų.


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Naudoti feromonines gaudykles sugavimui ir monitoringui.

Sprendimo būdus rasite čia: BUKSMEDINIO UGNIUKO KONTROLĖS RINKINYS

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.