+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Dėmėtligė


Kas sukelia? 

Dėmėtligę sukelia grybai ir bakterijos. Kitaip ši liga žinoma kaip septoriozė.


Ką dažniausiai puola?

Labai dažna įvairių augalų problema.


Kaip atrodo ir ką daro?

Ant lapų, stiebų, vaisių, sėklų atsiranda įvairių spalvų ir formų dėmių. Pirmiausiai matomos nedidelės, apvalios ar netaisyklingos formos rudos dėmelės. Jų centras vėliau pašviesėja, o pakraščiais lieka tamsios spalvos apvadas. Stipriau pažeisti lapai gelsta, džiūsta ir byra. Panašias pigmentines dėmes, tik labiau pailgos formos, galima aptikti ant atžalų, lapkočių, taurėlapių, vaiskočių. Vaisiai labai retai kada nukenčia ir dėmės pasitaiko tik paviršiuje. 

Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Dauguma dėmėtligės ligų yra grybinės kilmės. Grybai gamina sporas, kurios gali būti platinamos vėjo, lietaus, vabzdžių ar net sodinimo įrankių. Optimalios sąlygos šiai ligai vystytis yra +25°C temperatūra ir aukšta santykinė drėgmė.


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Naikinti sirgusių augalų liekanas, jas šalinti iš lauko ar šiltnamio. Gerinti oro cirkuliaciją. Mulčiuoti aplink augalus. Nelieti vandens ant lapų, nes tai padeda užkrėsti ir plisti ligą. Rekomenduojame naudoti profilaktikai skirtas augalų priežiūros priemones, stiprinančias augalų imunitetą, kad išvengtumėte arba atitolintumėte šios grybinės ligos plitimą, pvz. Sodo profilaktinio purškimo rinkiniu.


Ligos sprendimo būdus rasite čia: AUGALŲ PRIEŽIŪRA

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.