+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Dirvinukas

Kas sukelia? 

Dirvinukai pelėdgalvių (Noctuidae) šeimos drugiai. Žalingiausi yra ruginukas, šauktukinis dirvinukas, paprastasis geltonsparnis dirvinukas, kvietinis dirvinukas, vikrusis dirvinukas. 


Ką dažniausiai puola?

Pažeidžia įvairius augalus, tarp jų ir daržoves, ypač kopūstus, burokėlius, pomidorus, svogūnus. 


Kaip atrodo ir ką daro?

Daržovių daigai ir jauni augalai būna pagraužti prie pat dirvos paviršiaus, o lapai ir stiebeliai suėsti. Šakniavaisiuose būna išgraužtos stambios netaisyklingos formos ertmės.

Kenkia pliki tamsiai žalsvi, pilki, rudi vikšrai. Išilgai kūno dažniausiai eina juostelės ar dėmelės. Ramybės būklėje ar ištikus pavojui vikšrai susisuka spirališkai ir nejuda. Iš pradžių jie gyvena ant augalų, paaugę slapstosi dirvos viršutiniame sluoksnyje ir graužia šakniavaisius bei šaknis, o naktimis išropoja į dirvos paviršių ir pagraužia stiebelius. Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Rudenį dirvą rekomenduojama giliai suarti, pasėliuose ir laukų pakraščiuose naikinti piktžoles. Dirvoje esančias lervas visu šiltuoju metu rekomenduojame kontroliuoti nematodais.


Sprendimo būdus, kaip atsikratyti kenkėjų, rasite čia

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.