+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Dryžligė

Kas sukelia? 

Dryžligę sukelia virusai arba dryžgrybiai. 


Ką dažniausiai puola?

Virusinės kilmės dryžlige labiau serga miglinių, lelijinių, bulvinių šeimų augalai: kviečiai, miežiai, avižos, kukurūzai, eraičinai, svidrės ir kt. 


Kaip atrodo ir ką daro?

Ant augalų daigų ir lapų atsiranda pailgų siaurų ar kiek platesnių ovalių arba susiliejančių netaisyklingos formos rudų su gelsvu, rausvu ar žalsvu atspalviu dėmių, padengtų grybo konidijakočių ir konidijų apnašu. Pažeisti lapai sutrūkinėja išilgai gyslų, nudžiūsta. Stiebų apatinė dalis paruduoja, pūva.
Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Daugelis grybelinių ligų, įskaitant dryžligę, dažniausiai pasireiškia drėgnomis sąlygomis – didelis lietus, perdėtas laistymas. Ligos plitimui įtakos turi ir per daug tankiai pasodinti augalai.


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Rinkitės šiai ligai atsparę augalų veislę. Rekomenduojame naudoti profilaktikai skirtas augalų priežiūros priemones, kad išvengtumėte arba atitolintumėte šios ligos plitimą. Augalus neperlaistyti, sodinti ne per tankiai.


Sprendimo būdus, kaip išvengti šios ligos, rasite čia: AUGALŲ PRIEŽIŪRA


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.