+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Fomozė


Kas sukelia? 

Fomozę sukelia vingiagrybio (Phoma) genties grybai. 


Ką dažniausiai puola?

Šia liga serga pomidorai, obuoliai, morkos, burokėliai, krapai, salierai, kmynai.


Kaip atrodo ir ką daro?

Pomidorų vaisiai pūva sausu puviniu, kuris prasideda prie vaiskočio. Ant obuolių susidaro 3–4 mm skersmens apskritos, iš pradžių rausvai rudos, vėliau rusvos su blizgančiu raudonu apvadu dėmelės. Ant morkų lapų gyslų ir žemutinėje stiebų dalyje susidaro pailgos, iš pradžių balzganos, vėliau tamsiai pilkos dėmelės. Morkos šakniavaisio galvutė ir žemiau esanti dalis pūva tamsiai rudu puviniu. Ant krapų, salierų, kmynų stiebų būna tamsiai rudų arba juodų pailgų dėmių. 



Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Žiemą ligos grybai išsilaiko kartu su augalų liekanomis dirvoje. Palankiausia temperatūra šiai ligai plisti yra +16-20°C ir didelė santykinė oro drėgmė.


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Pagrindinis ligos plitimo šaltinis yra augalų liekanos – būtina pašalinti sirgusių augalų liekanas. Rekomenduojame naudoti profilaktikai skirtas augalų priežiūros priemones, kad išvengtumėte arba atitolintumėte šios ligos plitimą. 


Sprendimo būdus, kaip išvengti šios ligos, rasite čia: AUGALŲ PRIEŽIŪRA


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.