+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Moniliozė

Kas sukelia? 

Vaismedžių liga, kurią sukelia (Monilinia) genties grybai. 


Ką dažniausiai puola?

Serga obelys, kriaušės, slyvos, vyšnios, trešnės, abrikosai. 


Kaip atrodo ir ką daro?

Moniliozė pažeidžia žiedus, lapus, šakas, vaisius. Labiausiai pažeidžiami vaisiai. Ant obelų ir kriaušių puvinys pradžioje nedidelis, vėliau greit plinta ir apima visą vaisių, jis virsta mumija. Paviršiuje susidaro pilkšvai gelsvos, dulkingos, koncentriškais ratais išsidėsčiusios karputės. Pavasarį paruduoja ir džiūsta žiedai, lapai ir ūgliai, pažeisti žiedai ir lapai lieka kaboti ant vaismedžių. Ant slyvų ir vyšnių vasarą pūva uogos, vėliau jos virsta mumijomis. Liga lėtinė ir per kelerius metus gali nudžiovinti visą medį.


Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Šios ligos sukėlėjai yra labai priklausomi nuo aplinkos sąlygų, ypač nuo drėgmės ir temperatūros.

Monilinia grybeliai daugiausiai plinta per vandens lašelius, kurie gali būti pernešami vėjo ar lietaus. Šie grybeliai gali išlikti ilgą laiką neaktyvūs, kol sąlygos tampa palankios jų augimui. Tai apima šiltą ir drėgną orą, taip pat pažeistus augalus, kurie gali būti atviri infekcijai. 


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Rekomenduojame naudoti purškiamas augalų priežiūros priemones ir nepamiršti sodo profilaktinio purškimo, pvz. Sodo profilaktinio purškimo rinkinys.


Kaip kovoti su šiais vabzdžiais, sprendimo būdus rasite čia: VAISIŲ IR UOGŲ PRIEŽIŪRA

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.