+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Obuolinis pjūklelis


Kas sukelia? 

Obuolinis pjūklelis (Hoplocampa testudinea)


Ką dažniausiai puola?

Tai pavojingas obelų vaisių kenkėjas.  


Kaip atrodo ir ką daro?

Suaugę obuoliniai pjūkleliai 6–7,5 mm ilgio, geltoni, lervos blyškiai geltonos su rudomis dėmėmis, 11–12 mm ilgio. Turi 10 porų kojų. Lervos žiemoja žemėje kokonuose. Pavasarį, kai dirvožemis įšyla iki 10–13 °C, lervos virsta lėliukėmis. Lervos gadina obuolių užuomazgas (išėda jų vidų ir, išlįsdamos į paviršių, palieka skylutę, iš kurios sunkiasi rudas skystis). Viena lerva pažeidžia 2–3 užuomazgas.

         

Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Obuoliniai pjūkleliai skraido obelims žydint. Patelės deda po 1 kiaušinį į pumpurus arba į žiedus (iš viso deda 60–90 kiaušinių). Per metus būna viena karta.


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Prieš pat žydėjimą obelys purškiamos insekticidais. Rekomenduojame naudoti ir profilaktines augalų priežiūros priemones kenkėjų atbaidymui, kontrolei.


Kaip kovoti su šiais vabzdžiais, sprendimo būdus rasite čia: OBELŲ PRIEŽIŪRA


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.