+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Sidabraligė

Kas sukelia?

Sukėlėjas Stereum purpureum


Ką dažniausiai puola?

Pažeidžia slyvas, rečiau obelis ir kitus vaismedžius bei vaiskrūmius.


Kaip atrodo ir ką daro?

Sergančių slyvų lapų viršutinė pusė pasidaro lyg balzgana, sidabro arba švino spalvos, nes grybo toksinų pažeistų lapų epidermis atšoka, o tarpą užpildo oras. Lapai būna užsiraitę ir mažesni už sveikus. Ligos požymiai pirmiausia išryškėja ant žemutinių šakų paprastai birželio mėnesį. Antroje vasaros pusėje dažnai visi lajos lapai pasidaro balzgani, vėliau paruduoja ir nukrinta šiek tiek anksčiau negu sveiki vaismedžių lapai. Sidabralige sergančių slyvų mediena dažnai paruduoja. Būna atvejų, kai vienerius metus sidabralige sirgęs medis, kitą vasarą neturi jokių ligos požymių. Taip atsitinka todėl, kad medienoje gausiai išsiskyrę sakai neleidžia grybienai plisti. Vaisiai ant sergančių slyvų šakų dažnai visai neužsimezga, o užsimezgę – išauga smulkūs, blogesnio skonio.

Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Kenkia per smarkus augimas, paskatintas azoto trąšų pertekliaus, stiprus genėjimas, boro trūkumas. Todėl itin svarbi yra sodinamosios medžiagos kontrolė ir tinkama agrotechnika. Taip pat labai svarbu apsaugoti, kad nesutrūkinėtų slyvų kamienai. 


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Rekomenduojame išpjaustyti ir sunaikinti džiūstančias šakas, auginti atsparias šalčiams kaulavaisinius augalus, purkšti fungicidais ir kitomis profilaktikai skirtomis priemonėmis.


Ligos sprendimo būdus rasite čia: VAISIŲ IR UOGŲ PRIEŽIŪRA


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.