Smidrinis lapgraužis
Suaugę vabalai būna 5-6,5 mm ilgio. Jų priešnugarėlė siauresnė už antsparnius, priešnugarėlė ir antsparniai rausvai geltonos arba oran-inės spalvos.Kiekviename antsparnyje yra 6 juodos dėmelės.
Žiemoja vabalai po nukritusiais lapais ir kitomis augalų liekanomis, taip pat viršutiniame dirvos sluoksnyje. Ants smidrų jie pasirodo birželio mėn. ir randami ant augalų iki rugjūčio mėn.
Rusvai žaliusovalo formos kiaušinius smidrinio lapgraužio patelės deda ūglių viršūnėse, pavieniui – prilipdo juos prie ūglių gulsčiai. Pirmos generacijos lervos minta augalų lapais. Suaugusios dirvoje jos virsta lėliukėmis. Per vasarą išsivysto dvi smidrinio lapgraužio generacijos. Antros generacijos lervos minta smidrų uogomis ir sėklomis.
Šiam kenkėjui išplitus masiškai, smidrus persodinti į kitą vietą. Rudenį šalinti iš augimo vietos augalų liekanas, nukritusius lapus. Dirvą laistyti mikroorganizmais praturtintomis priemonėmis. Besimaitinančius suaugusius vabalus ir jų lervas naikinti mechaniškai.
Sprendimo būdus, kaip atsikratyti kenkėjų, rasite čia
Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.