+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Spygliakritė

Kas sukelia?

Spygliuočių medžių grybinė liga.


Ką dažniausiai puola?

Lietuvoje nuo spygliakritės dažniausiai nukenčia užstelbtos jaunos eglaitės, pocūgės, paprastosios pušys.


Kaip atrodo ir ką daro?

Eglių antramečių ūglių spygliai pavasarį gelsta, vėliau džiūsta ir paruduoja. Kitų metų pavasarį spygliai nukrinta. Kėnių požymiai panašūs į eglių spygliakritę.

Maumedžių pavasarį spygliai gelsta, paruduoja ir krinta. Ant jų formuojasi smulkios pilkšvos stromos su konidijomis.

Pocūgių jauni spygliai apsikrečia vasarą. Rudenį ant jų atsiranda rausvų dėmelių. Kitais metais tokie spygliai ištisai parausta, ima kristi. Per kelis metus netekusios spyglių pocūgės gali nudžiūti.

Pušų spygliai gali apsikrėsti per visą vegetaciją. Rudenį ant jų atsiranda gelsvų dėmelių. Kitų metų pavasarį jie džiūsta, lieka rausvai rudi, atsiranda juosvų konidijomų. Pušų pilkosios spygliakritės požymiai – spygliai apsikrečia vasarą ir pasidaro violetiniai, vėliau papilkėja ir ilgokai nekrinta. Pušų snieginė spygliakritė vystosi žiemą po sniegu. Nutirpus sniegui, pušaičių spygliai būna nudžiūvę, pilki, trapūs.



Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Užtikrinkite, kad augalui netrūktų mikroelementų, nuo to priklauso jo stiprumas ir atsparumas įvairioms ligoms. Reguliariai apdorokite augalus vario junginiais.


Kaip kovoti su šia liga, sprendimo būdus rasite PUŠŲ PRIEŽIŪRA


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.