+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Žolinės blakės

Kas sukelia?

Pievinė blakė (Lygus pratensis L.), žolinė blakė (Miridae)


Ką dažniausiai puola?

Pažeidžia morkas, pupeles, agurkus, kopūstus ir kitas daržoves daržuose, rečiau šiltnamiuose, dekoratyvinius augalus.


Kaip atrodo ir ką daro?

Žiemoja blakės po augalų liekanomis, miško pakraščiuose, grioviuose, po dirvos grumsteliais. Gegužė —birželio mėn. patelės deda kiaušinius j sultingų stiebų, lapkočių ar lapų gyslų audinius. Po 8—10 dienų išsirita lervos. Suaugėliai ir lervos siurbia augalų sultis. 


Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Žiemoja kiaušiniai ant medžių ar krūmų. Pirmos generacijos suaugėliai skraido liepos pradžioje, antros —- rugpjūčio pabaigoje. Ši blakė labai baikšti.


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Rekomenduojame šalinti piktžoles. Atėjus rudeniui, daržuose likusias augalų šakeles, lapelius reikia sunaikinti, dirvą giliai suarti. Rekomenduojame naudoti profilaktikai skirtas augalų priežiūros priemones, kad išvengtumėte šių kenkėjų antplūdžio. Jei jau blakės išplito gana plačiai, purkšti insekticidais.


Sprendimo būdus, kaip atsikratyti kenkėjų, rasite AUGALŲ PRIEŽIŪRA

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.