+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Daiginiai (žeminiai) uodeliai

Kas sukelia?

Daiginiai (žeminiai) uodeliai (Lycoriella ssp., Bradysia ssp.)


Ką dažniausiai puola?

Kenčia daiginami augalai, kambariniai augalai, šiltnamiai.


Kaip atrodo ir ką daro?

Daiginių uodelių lervos minta negyvų organizmų organinėmis medžiagomis arba gyvų organizmų išskyromis. Nors lervos dažniausiai minta jau pažeistomis, žūvančiomis šaknų dalimis, jos gali pernešti virusines ir grybines ligas, todėl šie vabzdžiai laikomi kenkėjais.


Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Šie vabzdžiai dar vadinami žemės muselėmis, nes paprastai jie atsivežami su substratu, bet suaugėliai gali įskristi ir iš lauko. Uodelių vystymosi ciklas nuo kiaušinio iki suaugėlio vidutiniškai trunka apie 25-35 dienas (priklausomai nuo temperatūros). Lervos vystosi drėgnuose substratuose.


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Rekomenduojame naudoti lipnias gaudykles. Substratą apdoroti nematodais. Masiškai paplitusius suaugusius uodelius, kurie paprastai laikosi ant šiltnamių stiklų arba augalų lapų, naikinti insekticidais.


Kaip kovoti su šiais kenkėjais, sprendimo būdus rasite DARŽOVIŲ PRIEŽIŪRA




Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.