+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
Feromonas Kaštonų keršakandėms Pherozzip, MAXI pak. (kaina nurodyta 1 vnt)
Feromonas Kaštonų keršakandėms Pherozzip, MAXI pak. (kaina nurodyta 1 vnt)Feromonas Kaštonų keršakandėms Pherozzip, MAXI pak. (kaina nurodyta 1 vnt)Feromonas Kaštonų keršakandėms Pherozzip, MAXI pak. (kaina nurodyta 1 vnt)Feromonas Kaštonų keršakandėms Pherozzip, MAXI pak. (kaina nurodyta 1 vnt)

Feromonas Kaštonų keršakandėms Pherozzip, MAXI pak. (kaina nurodyta 1 vnt)

Prekės kodas: 3005777
Vnt. kaina:6,78 €

Feromoninis masalas skirtas kaštoninių keršakandžių pritraukimui, sugavimui ir gausumo nustatymui.Nurodyta kaina vienos pakuotės. MAXI pakuotėje yra 5 vnt.Feromonas BE GAUDYKLĖS, įsigykite čia: PHEROZZIP DAUGKARTINĖ VABZDŽIŲ – KENKĖJŲ GAUDYKLĖ, PHEROZZIP TRIKAMPĖ VABZDŽIŲ – KENKĖJŲ GAUDYKLĖ DELTA

Naudojimo instrukcijos


Pherozzip

Feromonas – kaštoninė keršakandė (Cameraria ohridella)


Skirtas kaštoninių keršakandžių pritraukimui, sugavimui ir gausumo nustatymui.

  • Nekenksmingas aplinkai, 
  • Skirtas tik vienai kenkėjo rūšiai,
  • Veikia iki 6 savaičių.


VEIKIMAS

Kuomet vabzdžiai pradeda skraidyti, feromoninės gaudyklės privilioja vabzdžių patinėlius. Patekę į gaudyklę, jie daugiau nebegali iš ten ištrūkti. Patelės lieka neapvaisintos, dėl ko mažėja šių kenkėjų populiacija. 

Feromonai nepavojingi žmonėms, gyvūnams, paukščiams, nenuodingi aplinkai.


PAŽEIDIMAI

Išsiritusios lervos įsigraužia į lapų parenchimą ir tarp gyslų išgraužia landas arba minas. Pradžioje lervos būna gelsvos, geltonai rudos, vėliau jos paruduoja. Vienos generacijos lervų maitinimosi laikotarpis trunka apie 3 - 5 savaites ir jos yra pagrindinės problemos sukėlėjos. Lervoms pažeidus kaštonus, jų lapuose nebegali vykti fotosintezė ir jie pradeda gelsti, po to ruduoti. Pažeidimai sutrumpina fotosintezės periodą, sutrikdo visą medžiagų apykaitą medyje bei sumažina jo produktyvumą. Dėl prastesnio anglies paskirstymo šaknyse ir pablogėjusįos medžiagų apykaitos lapuose, ribojamas šaknų vandens ir maistinių medžiagų pasisavinimąs. Tai neigiamai įtakoja ir besivystančių sėklų kokybę. Pažeistiems lapams nukritus vasaros pabaigoje, medžiai sureguoja ir tais pačiais metais skleidžia naujus lapus. Tai silpnina augalus, jie blogiau žiemoja, prasideda pavienių šakų džiūvimas ir pan. Tokie medžiai palaipsniui pradeda džiūti.


NAUDOJIMAS

  • Masalas dedamas į Pherozzip vabzdžių gaudyklę (parduodama atskirai). Gaudyklę reikia pritaisyti prie kaštono šakos. 
  • Gaudyklės kabinamos nuo balandžio mėn., kai pradeda skleistis lapeliai – iki rugsėjo – spalio mėn. Feromoną keiskite kas 6 sav. Kabinkite medžio vainiko viduryje, vakarų pietvakarių pusėje, apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių vietoje.
  • Kai oro temperatūra žemesnė – kenkėjų vislumas mažėja ir augalų priežiūrai užtenka feromoninių gaudyklių.
  • Naudojant daugiau gaudyklių – kenkėjų sugavimo skaičius didėja.
  • Pastebėjus didelį kenkėjų antplūdį – imkitės papildomų augalų apsaugos priemonių.


DĖMESIO: Feromonas BE GAUDYKLĖS - pirkti spauskite čia:

PHEROZZIP TRIKAMPĖ VABZDŽIŲ – KENKĖJŲ GAUDYKLĖ DELTA

PHEROZZIP DAUGKARTINĖ VABZDŽIŲ – KENKĖJŲ GAUDYKLĖ


Pherozzip gaudykles galite įsigyti čia


NORMA

  • Mažam medeliui užtenka 1 gaudyklės su masalu, didesniam kabinkite 3 gaudykles su masalu
  • Monitoringui: 1 feromoninis masalas / 10 a
  • Sugavimui: 3 feromoniniai masalai / 10 a

Anksti pavasarį rekomenduojame apipurkšti medžio kamieną Magnet SPRAY klijais, taip sukuriant lipnų barjerą ir užkertant kelią kaštoninių keršakandžių dauginimuisi. Po kaštonu peržiemoję vabzdžiai pabunda anksti pavasarį ir lipa medžio kamienu vainiko link. Prie lipnaus barjero vabzdžiai prilips ir žus.


PASTABA: Sprendimai dėl pesticidų naudojimo neturėtų būti priimami remiantis vien gaudyklių duomenimis. Reikėtų atsižvelgti į klimato ir biologinius aspektus!

Feromono geriausia veikimo trukmė – 4 - 6 sav., vėliau jo efektyvumas palaipsniui mažėja.


Kaštoninė keršakandė (lot. Cameraria ohridella) – keršųjų kandelių šeimai priklausanti drugių rūšis. Lietuvoje šis parazitas atsirado 2002 metais. Skraido nuo balandžio pabaigos iki rugsėjo. Pirmieji suaugėliai atsiranda balandžio pabaigoje, tuomet juos galima aptikti ant besivystančių lapų ir kelmų žievės. Kenkėjai veisiasi pačiuose kaštonų lapuose – ten išgraužia takus ir deda kiaušinėlius.


Plačiau apie feromonus skaitykite čia.


Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktą.




Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.