+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
Nematodai PRO JUODOJO PJOVĖJO lervoms (H. downesi) 250mln./10 a

Nematodai PRO JUODOJO PJOVĖJO lervoms (H. downesi) 250mln./10 a

Prekės kodas: 1081103
Vnt. kaina:149,00 €

Biologinei Juodojo pjovėjo (Otiorhynchus sulcatus) lervų kontrolei sode, darže ir vejoje – 10 arų sklypui.

Naudojimo instrukcijos


NEMATODAI (Heterorhabditis downesi)


  • Veikia net 8°C dirvos temperatūroje
  • Maksimalus efektyvumas prieš juodojo pjovėjo (Otiorhynchus sulcatus) lervas
  • Mažesnis nematodų kiekis – didesnis apdorojamas plotas!


PASKIRTIS

Produkto sudėtyje yra entomopatogeninių nematodų Heterorhabditis downesi, skirtų juodojo pjovėjo (Otiorhynchus sulcatus) lervų biologinei kontrolei. Veiksmingi ir prieš kitas atsirandančias Otiorhynchus kenkėjų rūšis: (Otiorhynchus armadillo, O. dieckmanni, O. rugosostriatus, O. salicicola, O. smierczkii, O. ovatus).

Heterorhabditis downesi yra natūraliai gamtoje aptinkamas įvairių rūšių vabalų natūralus priešas. Paskleidus šiuos nematodus ant dirvos paviršiaus, jie suranda, įsiskverbia ir sunaikina juodojo pjovėjo lervas maždaug per savaitę.


Nematodai yra saugus naudingųjų nariuotakojų faunai, augalams ir žmogui.


KAIP PRODUKTAS VEIKIA

  • Nematodai įsiskverbia į kenkėją ir paskleidžia simbiotines bakterijas.
  • Bakterijos sparčiai dauginasi ir kenkėjas žūva po 2-3 dienų.
  • Nematodai maitinasi ir dauginasi negyvame kenkėjo kūne, o pasibaigus maistinėms medžiagoms, ieško kito šeimininko (toks ciklas vyksta kol yra kenkėjų, nematodai neradę jų per kelias dienas žūva).
  • Per savaitę ženkliai sumažina kenkėjų lervų skaičių.


PANAUDOJIMO LAIKAS

DIRVOS TEMPERATŪRA

8°C – 30°C

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII


Po įsigijimo panaudokite kaip įmanoma skubiau. Pakuotę galima laikyti iki 6 savaičių 4°–10°C temperatūroje (žr. į galiojimo pabaigos datą ant pakuotės). Pakuotės negalima užšaldyti ar paveikti didesne nei 30°C temperatūra.

Veiksmingiausias kai dirvožemio temperatūra yra tarp 14°–25°C. Mažesnėje ar aukštesnėje temperatūroje nematodų efektyvumas mažėja. Nematodai labai jautrūs UV spinduliuotei ir išdžiūvimui, todėl apdorojimas turi būti atliekamas anksti ryte, vakare arba dieną apniukusiu oru.


Rekomenduojame kartu naudoti paviršiaus aktyviąją medžiagą, kuri pagerins nematodų patekimą į dirvožemį. Įsigykite čia: NEMATODŲ GREITIKLIS. 


NAUDOJIMAS

Produkto turinys supilamas į 10 l vandens ir gerai išmaišomas. Gauta suspensija padalinama ant atitinkamo skaičiaus laistytuvų arba purkštuvų – 10 arams prireiks 100-200 l vandens nematodų išlaistymui. Purškiant rekomenduojama pašalinti visus sietus, purkštuko skersmuo turi viršyti 0,8 mm, o slėgis turi neviršyti 5 barų. Apdorojamas dirvožemio paviršius turi būti drėgnas. Po apdorojimo praėjus pusvalandžiui ar valandai paviršius dar kartą turi būti apdorotas 1–2 l vandens/1 m², kad nuplauti nematodus nuo lapų ant dirvos. Optimaliam rezultatui pasiekti, rekomenduojama užtikrinti pakankamą dirvos drėgnumą 3–4 savaites.


EFEKTYVUMAS

Dėl nematodų dauginimosi užkrėstų lervų kūnuose ir pakartotinio naujų šeimininkų užkrėtimo, produkto efektyvumas nuosekliai didėja kelias savaites po apdorojimo. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad dirva tuo laikotarpiu būtų pakankamai drėkinama. Panaudojus produktą tinkamu laiku ir palankiomis sąlygomis, galima tikėtis reikšmingo juodojo pjovėjo populiacijos sumažėjimo.

Daugiau apie entomopatogeninių nematodų poveikį skaitykite čia

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.