+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
Nematodai DAIGINIŲ MUSIŲ lervoms (Steinernema spp.) 2x10 mln/40 m²

Nematodai DAIGINIŲ MUSIŲ lervoms (Steinernema spp.) 2x10 mln/40 m²

Prekės kodas: 1081126
Vnt. kaina:19,00 €

Prekės pristatomos per 2 savaites.

Biologinei daiginių musių (Delia platura) lervų kontrolei darže, šiltnamiuose ir kt. Produktą sudaro: 2x10 mln.

Naudojimo instrukcijos


NEMATODAI (Steinernema spp.)


Sudėtyje yra entomopatogeninių nematodų Steinernema spp. infektyvių jauniklių, skirtų daiginių musių (Delia platura) lervų biologinei kontrolei darže, šiltnamiuose ir kt.

Steinernema spp. yra gamtoje aptinkamas įvairių rūšių vabzdžių natūralus priešas. Paskleidus šiuos nematodus ant dirvos ar substrato paviršiaus, jie suranda, įsiskverbia ir nužudo lervas maždaug per savaitę. 


Nematodai yra saugus naudingųjų nariuotakojų faunai, augalams ir žmogui.


KAIP PRODUKTAS VEIKIA

  • Nematodai įsiskverbia į kenkėją ir paskleidžia simbiotines bakterijas.
  • Bakterijos sparčiai dauginasi ir kenkėjas žūva po 2-3 dienų.
  • Efektyviausiai veikia lervinių stadijų daigines muses.
  • Nematodai maitinasi ir dauginasi negyvame kenkėjo kūne, o pasibaigus maistinėms medžiagoms, ieško kito šeimininko (toks ciklas vyksta kol yra kenkėjų, nematodai neradę kenkėjų per kelias dienas žūva).
  • Per 2-3 savaites ženkliai sumažina kenkėjų skaičių.


PAŽEIDIMAI

Daiginės muselės pažeidžia įvairių augalų daigus. Dažniausiai nukenčia agurkai ir pupelės, kopūstai, svogūnai, špinatai ir kt. Žalą padaro jau pavasarį, kai muselės lervos įsigraužia į sėklas ar daigus. Lervos pradeda misti dygstančiomis sėklomis ir organinėmis medžiagomis vos išsiritusios. Labiausiai išplinta drėgnais ir vėsiais orais, kai sėklų dygimas užsitęsia, nes daiginių musių lervas labai vilioja pūvančios sėklos. Pirmieji šio kenkėjo pasirodymo požymiai - prastas sėklų sudygimas. Pavyzdžiui, pažeistos pupelės dažnai sudygsta jau su pažeistais skilčialapiais ar visai be jų, tada augalai skursta, deformuojasi ir užaugina menką derlių. Be to, daiginių muselių pažeisti daigai auga silpnesni ir būna labiau pažeidžiami ligų. 


PANAUDOJIMO LAIKAS

 

DIRVOS TEMPERATŪRA

12°C – 30°C

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

 


Geriausia nematodus daiginės musės kontrolei laistyti gegužės – liepos mėn. Svarbu, kad produkto naudojimo ir veikimo laikotarpiu vidutinė dirvos temperatūra būtų ne žemesnė nei 12°C.


Rekomenduojame kartu naudoti paviršiaus aktyviąją medžiagą, kuri pagerins nematodų patekimą į dirvožemį. Įsigykite čia: NEMATODŲ GREITIKLIS. 


Po įsigijimo panaudokite kaip įmanoma skubiau. Pakuotę galima laikyti iki 6 savaičių 4°–10°C temperatūroje (žr. į galiojimo pabaigos datą ant pakuotės). Pakuotės negalima užšaldyti ar paveikti didesne nei 30°C temperatūra. Veiksmingiausias kai dirvožemio temperatūra yra tarp 14°–25°C. Mažesnėje ar aukštesnėje temperatūroje nematodų efektyvumas mažėja. Nematodai labai jautrūs UV spinduliuotei ir išdžiūvimui, todėl apdorojimą atlikite anksti ryte, vakare arba dieną apniukusiu oru.


NAUDOJIMAS

Produkto turinys supilamas į 10 l vandens ir gerai išmaišomas. Apdorojamas dirvožemio ar substrato paviršius turi būti sudrėkintas. Po apdorojimo praėjus pusvalandžiui ar valandai paviršius dar kartą turi būti apdorotas 1–2 l vandens/1 m², kad nuplauti nematodus nuo lapų ant dirvos. Optimaliam rezultatui pasiekti, rekomenduojama palaikyti drėgną, bet ne šlapią dirvožemį 2 savaites.

Optimaliam efektyvumui pasiekti, atlikite 2 dirvos apdorojimus nematodais: naudokite po 1x10 mln pakuotę 14 dienų intervalu.

Apdorojimų skaičius

Pakuotė

Apdorojamas plotas

1 kartas

2x10 mln.

 

40 m²

2 kartai

10 mln.

20 m²

 

EFEKTYVUMAS

Dėl nematodų dauginimosi užkrėstų daiginių musių lervų kūnuose ir pakartotinio naujų šeimininkų užkrėtimo, produkto efektyvumas nuosekliai didėja kelias savaites po apdorojimo. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad dirva tuo laikotarpiu būtų pakankamai drėkinama. Panaudojus produktą tinkamu laiku ir palankiomis sąlygomis, galima tikėtis reikšmingo kenkėjų populiacijos sumažėjimo.


Daugiau apie entomopatogeninių nematodų poveikį skaitykite čia.


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.