+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
Nematodai SPRAGIŲ lervoms (Steinernema spp.) 2x10 mln/40 m²

Nematodai SPRAGIŲ lervoms (Steinernema spp.) 2x10 mln/40 m²

Prekės kodas: 1081126
Vnt. kaina:19,00 €

Prekės pristatomos per 2 savaites.

Biologinei kai kurių rūšių spragių (Phyllotreta) ir (Psylliodes) lervų kontrolei darže, šiltnamiuose ir kt. Produktą sudaro: 2x10 mln.

Naudojimo instrukcijos


NEMATODAI (Steinernema spp.)


Sudėtyje yra entomopatogeninių nematodų Steinernema spp. infektyvių jauniklių, skirtų kai kurių rūšių spragių (Phyllotreta) ir (Psylliodes) lervų biologinei kontrolei darže, šiltnamiuose ir kt.

Steinernema spp. yra gamtoje aptinkamas įvairių rūšių vabzdžių natūralus priešas. Paskleidus šiuos nematodus ant dirvos ar substrato paviršiaus, jie suranda, įsiskverbia ir nužudo lervas maždaug per savaitę. 


Nematodai yra saugus naudingųjų nariuotakojų faunai, augalams ir žmogui.


KAIP PRODUKTAS VEIKIA

  • Nematodai įsiskverbia į kenkėją ir paskleidžia simbiotines bakterijas.
  • Bakterijos sparčiai dauginasi ir kenkėjas žūva po 2-3 dienų.
  • Efektyviausiai veikia lervinės stadijos sprages.
  • Nematodai maitinasi ir dauginasi negyvame kenkėjo kūne, o pasibaigus maistinėms medžiagoms, ieško kito šeimininko (toks ciklas vyksta kol yra kenkėjų, nematodai neradę kenkėjų per kelias dienas žūva).
  • Per 2-3 savaites ženkliai sumažina kenkėjų skaičių.


PAŽEIDIMAI

Lietuvoje randasi 12 spragių rūšių. Vabalo kūnas 2–3,5 mm, juodas, žalsvas arba melsvas, išilgai antsparnių dažnai yra geltonos juostos. Užpakalinės kojos šokamosios. Vabalai augalų lapuose išgraužia smulkias duobutes ir skylutes. Lervos vystosi dirvoje, minta augalų smulkiomis šaknelėmis ar graužia takus lapų parenchimoje. Žalingiausios spragės būna sausu šiltu oru. Labiau pažeisti augalai, ypač daigai, išdžiūsta. Vabalai žiemoja po augalų liekanomis ir dirvoje. Per metus užauga viena karta. Dažna juodoji juostaspragė (Phyllotreta atra). Ji pažeidžia griežčių, kopūstų, rapsų, ridikėlių lapus. Krieninė juostaspragė (Phyllotreta armoraciae) kenkia daugiausia krienams. Šviesiakojė juostaspragė (Phyllotreta nemorum), vingiuotoji juostaspragė (Phyllotreta undulata) ir kopūstinė juostaspragė (Phyllotreta vittata) kenkia kopūstams, griežčiams, ridikėliams.


PANAUDOJIMO LAIKAS

DIRVOS TEMPERATŪRA

12°C – 30°C

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

 

 

Geriausia nematodus spragių kontrolei laistyti balandžio – rugpjūčio mėn. Svarbu, kad produkto naudojimo ir veikimo laikotarpiu vidutinė dirvos temperatūra būtų ne žemesnė nei 12°C.


Rekomenduojame kartu naudoti paviršiaus aktyviąją medžiagą, kuri pagerins nematodų patekimą į dirvožemį. Įsigykite čia: NEMATODŲ GREITIKLIS. 


Po įsigijimo panaudokite kaip įmanoma skubiau. Pakuotę galima laikyti iki 6 savaičių 4°–10°C temperatūroje (žr. į galiojimo pabaigos datą ant pakuotės). Pakuotės negalima užšaldyti ar paveikti didesne nei 30°C temperatūra.

Veiksmingiausias kai dirvožemio temperatūra yra tarp 14°–25°C. Mažesnėje ar aukštesnėje temperatūroje nematodų efektyvumas mažėja. Nematodai labai jautrūs UV spinduliuotei ir išdžiūvimui, todėl apdorojimą atlikite anksti ryte, vakare arba dieną apniukusiu oru.


NAUDOJIMAS

Produkto turinys supilamas į 10 l vandens ir gerai išmaišomas. Apdorojamas dirvožemio ar substrato paviršius turi būti sudrėkintas. Po apdorojimo praėjus pusvalandžiui ar valandai paviršius dar kartą turi būti apdorotas 1–2 l vandens/1 m², kad nuplauti nematodus nuo lapų ant dirvos. Optimaliam rezultatui pasiekti, rekomenduojama palaikyti drėgną, bet ne šlapią dirvožemį 2 savaites.


Optimaliam efektyvumui pasiekti, atlikite 2 dirvos apdorojimus nematodais: naudokite po 1x10 mln pakuotę 14 dienų intervalu.

Apdorojimų skaičius

Pakuotė

Apdorojamas plotas

1 kartas

2x10 mln.

 

40 m²

2 kartai

10 mln.

20 m²

 

EFEKTYVUMAS

Dėl nematodų dauginimosi užkrėstų svogūninių musių lervų kunuose ir pakartotinio naujų šeimininkų užkrėtimo, produkto efektyvumas nuosekliai didėja kelias savaites po apdorojimo. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad dirva tuo laikotarpiu būtų pakankamai drėkinama. Panaudojus produktą tinkamu laiku ir palankiomis sąlygomis, galima tikėtis reikšmingo kenkėjų populiacijos sumažėjimo.

Daugiau apie entomopatogeninių nematodų poveikį skaitykite čia.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.