+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
Nematodai STORAKOJŲ IR ILGAKOJŲ UODŲ lervoms (S. carpocapsae) 50mln/1 a
Nematodai STORAKOJŲ IR ILGAKOJŲ UODŲ lervoms (S. carpocapsae) 50mln/1 a

Nematodai STORAKOJŲ IR ILGAKOJŲ UODŲ lervoms (S. carpocapsae) 50mln/1 a

Prekės kodas: 1080459
Vnt. kaina:36,00 €

Prekės pristatomos per 2 savaites.

Biologinei storakojų uodų (Bibionidae) ir ilgakojų uodų (Tipulidae) lervų kontrolei darže, sode ir vejoje - 1 aro plotui.

Vėl prekyboje nuo 2024 03

Naudojimo instrukcijos


NEMATODAI (Steinernema carpocapsae)


Sudėtyje yra entomopatogeninių nematodų Steinernema carpocapsae infektyvių jauniklių, skirtų storakojų uodų (Bibionidae), ilgakojų uodų (Tipulidae), dirvinukų (Agrotis spp.) lervų ir kurklio (Gryllotalpa gryllotalpa) suaugėlių biologinei kontrolei darže, sode ir vejoje. 

S. carpocapsae yra gamtoje aptinkamas įvairių rūšių vabzdžių natūralus priešas. Paskleidus šiuos nematodus ant dirvos paviršiaus, jie suranda, įsiskverbia ir nužudo lervas maždaug per savaitę. 


Nematodai yra saugus naudingųjų nariuotakojų faunai, augalams ir žmogui.


KAIP PRODUKTAS VEIKIA

  • Nematodai įsiskverbia į kenkėją ir paskleidžia simbiotines bakterijas.
  • Bakterijos sparčiai dauginasi ir kenkėjas žūva po 2-3 dienų.
  • Efektyviausiai veikia lervinių stadijų storakojus ir ilgakojus uodus.
  • Nematodai maitinasi ir dauginasi negyvame kenkėjo kūne, o pasibaigus maistinėms medžiagoms, ieško kito šeimininko (toks ciklas vyksta kol yra kenkėjų, nematodai neradę kenkėjų per kelias dienas žūva).
  • Per 2-3 savaites ženkliai sumažina kenkėjų skaičių.


  PANAUDOJIMO LAIKAS

  DIRVOS TEMPERATŪRA

  12°C – 30°C

  I

  II

  III

  IV

  V

  VI

  VII

  VIII

  IX

  X

  XI

  XII

   

   


  Pradėti naudoti dvi savaites po masinio skraidymo. Produktas veiksmingiausias prieš 1– 2 ūgio lervas, o prieš vyresnes 3–4 ūgio lervas efektyvumas mažėja. Tinkamiausias naudojimo laikas – balandžio viduryje–spalio mėnesiais. Svarbu, kad produkto naudojimo ir veikimo laikotarpiu vidutinė dirvos temperatūra būtų ne žemesnė nei 12°C.


  Rekomenduojame kartu naudoti paviršiaus aktyviąją medžiagą, kuri pagerins nematodų patekimą į dirvožemį. Įsigykite čia: NEMATODŲ GREITIKLIS. 


  Po įsigijimo panaudokite kaip įmanoma skubiau. Pakuotę galima laikyti iki 6 savaičių 4°–10°C temperatūroje (žr. į galiojimo pabaigos datą ant pakuotės). Pakuotės negalima užšaldyti ar paveikti didesne nei 30°C temperatūra.

  Veiksmingiausias kai dirvožemio temperatūra yra tarp 14°–25°C. Mažesnėje ar aukštesnėje temperatūroje nematodų efektyvumas mažėja. Nematodai labai jautrūs UV spinduliuotei ir išdžiūvimui, todėl apdorojimas turi būti atliekamas anksti ryte, vakare arba dieną apniukusiu oru.


  NAUDOJIMAS

  Produkto turinys supilamas į 10 l vandens ir gerai išmaišomas. Gauta suspensija padalinama ant atitinkamo skaičiaus laistytuvų arba purkštuvų - 1 arui prireiks 10 -20 l vandens nematodų išlaistymui. Purškiant rekomenduojama pašalinti visus sietus, purkštuko skersmuo turi viršyti 0,8 mm, o slėgis turi neviršyti 5 barų. Apdorojamas dirvožemio paviršius turi būti drėgnas. Po apdorojimo praėjus pusvalandžiui ar valandai paviršius dar kartą turi būti apdorotas 1–2 l vandens/1 m², kad nuplauti nematodus nuo lapų ant dirvos. Optimaliam rezultatui pasiekti, rekomenduojama užtikrinti pakankamą dirvos drėgnumą 3–4 savaites.

  EFEKTYVUMAS

  Dėl nematodų dauginimosi užkrėstų kurklių kūnuose ir pakartotinio naujų šeimininkų užkrėtimo, produkto efektyvumas nuosekliai didėja kelias savaites po apdorojimo. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad dirva tuo laikotarpiu būtų pakankamai drėkinama. Panaudojus produktą tinkamu laiku ir palankiomis sąlygomis, galima tikėtis reikšmingo kenkėjų populiacijos sumažėjimo.

  Daugiau apie entomopatogeninių nematodų poveikį skaitykite čia.

  Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.