+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
FEROMONAS Verpikui vienuoliui (Lymantria monacha) PHEROZZIP, 1 VNT
FEROMONAS Verpikui vienuoliui (Lymantria monacha) PHEROZZIP, 1 VNTFEROMONAS Verpikui vienuoliui (Lymantria monacha) PHEROZZIP, 1 VNT

FEROMONAS Verpikui vienuoliui (Lymantria monacha) PHEROZZIP, 1 VNT

Prekės kodas: 3005793
Vnt. kaina:5,29 €

Feromonas skirtas verpiko vienuolio pritraukimui, sugavimui ir gausumo nustatymui.Feromonas BE GAUDYKLĖS, įsigykite čia: PHEROZZIP TRIKAMPĖ VABZDŽIŲ – KENKĖJŲ GAUDYKLĖ DELTA

Naudojimo instrukcijos


Pherozzip

Feromonas – verpikas vienuolis (Lymantria monacha)


Skirtas verpiko vienuolio pritraukimui, sugavimui ir gausumo nustatymui.

  • Nekenksmingas aplinkai,
  • Skirtas tik vienai kenkėjo rūšiai,
  • Veikia iki 6 savaičių.


POVEIKIS

Kuomet vabzdžiai pradeda skraidyti, feromoninės gaudyklės privilioja vabzdžių patinėlius. Patekę į gaudyklę, jie daugiau nebegali iš ten ištrūkti. Patelės lieka neapvaisintos, dėl ko mažėja šių kenkėjų populiacija.

Feromonai nepavojingi žmonėms, gyvūnams, paukščiams, nenuodingi aplinkai.


PAŽEIDIMAI

Gegužės pradžioje, kai oro temperatūra pasiekia 10 - 15 °C, iš žiemojusių kiaušinėlių išsirita vikšrai, kurie pradeda kilti į medžių lajas. Vikšrai pušų spyglius pergraužia per vidurį, apėsdami tik jų apatinę dalį; eglės spyglius pergraužia prie viršūnės – miško paklotė būna padengta lapų ar spyglių nuograužomis. Masinio dauginimosi metu dideliuose plotuose vikšrai nugraužia visus spyglius, taip pat viršūninių ūglių pumpurus. Vienas vikšras per savo vystymąsi nugraužia 300 pušies arba 1000 eglės spyglių.


GAUDYKLĖS TINKAMUMAS

DĖMESIO: Feromonas BE GAUDYKLĖS – pirkti spauskite čia PHEROZZIP TRIKAMPĖ VABZDŽIŲ – KENKĖJŲ GAUDYKLĖ DELTA


Šio kenkėjo sugavimui ir gausumo nustatymui  labiausiai tinka PHEROZZIP TRIKAMPĖ VABZDŽIŲ – KENKĖJŲ GAUDYKLĖ DELTA su lipniu įdėklu, dedamu ant gaudyklės dugno. Taip pat tinkama ir PHEROZZIP DAUGKARTINĖ GAUDYKLĖ, ypač ten, kur gali būti dulkių, nes yra sandaresnė.NAUDOJIMAS

  • Pherozzip gaudykles (parsiduoda atskirai) su feromonu pradėkite kabinti nuo liepos - rugpjūčio mėnesio iki rugsėjo vidurio (pastaba: dėl vis šiltėjančio klimato, suaugėlių vabzdžių skraidymas gali prasidėti ir anksčiau).
  • Gaudyklės kabinamos medžio vainiko viduryje, vakarų pietvakarių pusėje, apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių vietoje.
  • Kai oro temperatūra žemesnė – kenkėjų vislumas mažėja ir augalų priežiūrai užtenka feromoninių gaudyklių.
  • Naudojant daugiau gaudyklių – kenkėjų sugavimo skaičius didėja.
  • Pastebėjus didelį kenkėjų antplūdį – imkitės papildomų augalų apsaugos priemonių.


NORMA

Mažam medeliui užtenka 1 gaudyklės su masalu, didesniam kabinkite 3 gaudykles su masalu

Monitoringui: 1 feromoninis masalas / 10 a

Sugavimui: 3 feromoniniai masalai / 10 a


NAUDOJIMO TRUKMĖ

Feromoną patartina naudoti iki rugpjūčio mėnesio, siekiant apsaugoti medžius nuo kenkėjų antplūdžio ir sekančiais metais. Prisikaupus kenkėjams „Delta“ tipo gaudyklėje, reikia pakeisti jos lipnų pagrindą nauju. Intensyviausias feromono poveikis trunka 4 - 6 savaites (pvz.: 4 sav., jei sausa ir karšta, feromonas garuoja intensyviau). Pasibaigus jo veikimo trukmei išimkite jį (pakeisdami nauju) ir visiškai pašalinkite iš stebėjimo zonos.


GAUDYKLIŲ STEBĖJIMAS

Gaudykles patartina stebėti ir rinkti duomenis kas savaitę. Esant dideliam kenkėjų antplūdžiui, stebėjimus atlikti dažniau, o sprendimą dėl tolimesnių priemonių panaudojimo daryti atsižvelgus ir į vyraujančias aplinkos sąlygas.


Plačiau apie feromonus skaitykite čia.


Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktą.