+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
Feromonas Ąžuoliniui lapsukiui (Tortrix viridana), Pherozzip 1 vnt
Feromonas Ąžuoliniui lapsukiui (Tortrix viridana), Pherozzip 1 vntFeromonas Ąžuoliniui lapsukiui (Tortrix viridana), Pherozzip 1 vnt

Feromonas Ąžuoliniui lapsukiui (Tortrix viridana), Pherozzip 1 vnt

Prekės kodas: 3005791
Vnt. kaina:5,29 €

Feromonas skirtas ąžuolinio lapsukio pritraukimui, sugavimui ir gausumo nustatymui.Feromonas BE GAUDYKLĖS, įsigykite čia: PHEROZZIP TRIKAMPĖ VABZDŽIŲ – KENKĖJŲ GAUDYKLĖ DELTA

Naudojimo instrukcijos

Pherozzip

Feromonas – ąžuolinis lapsukis (Tortrix viridana)

Skirtas ąžuolinio lapsukio pritraukimui, sugavimui ir gausumo nustatymui.

 • Nekenksmingas aplinkai,
 • Skirtas tik vienai kenkėjo rūšiai,
 • Veikia iki 6 savaičių.


POVEIKIS

Kuomet vabzdžiai pradeda skraidyti, feromoninės gaudyklės privilioja vabzdžių patinėlius. Patekę į gaudyklę, jie daugiau nebegali iš ten ištrūkti. Patelės lieka neapvaisintos, dėl ko mažėja šių kenkėjų populiacija. 

Feromonai nepavojingi žmonėms, gyvūnams, paukščiams, nenuodingi aplinkai.


PAŽEIDIMAI

Daugiausia pažeidžia ąžuolynus, kenkia miško parkuose bei pavieniams medžiams. Pirminiai židiniai formuojasi perbrendusiuose, brandžiuose, išretėjusiuose medynuose, parkuose. Antriniai židiniai susidaro jaunesniuose ir tankesniuose ąžuolynuose. Ąžuolinio lapsukio vikšrai graužia pumpurus, vėliau lapus, palikdami tik storesnes gyslas. Graužti pradeda nuo lajos viršūnės.

Pažeisti ąžuolai netenka prieaugio ir gilių. Nuo vienkartinio nugraužimo ąžuolai nežūną, nes lapai išsiskleidžia iš miegančių pumpurų, tačiau dažnai nauji ūgliai nespėja sumedėti ir, esant ankstyvosioms rudeninėms šalnoms, apšąla. Taip pat naujai išauginti lapai dažnai intensyviai pažeidžiami ąžuolo lapų miltligės. Jei ąžuolai apgraužiami kelis metus iš eilės, jų viršūnės ir šakos nudžiūna.


GAUDYKLĖS TINKAMUMAS

DĖMESIO: Feromonas BE GAUDYKLĖS – pirkti spauskite čia: PHEROZZIP TRIKAMPĖ VABZDŽIŲ-KENKĖJŲ GAUDYKLĖ DELTA


Šio kenkėjo sugavimui ir gausumo nustatymui  labiausiai tinka PHEROZZIP TRIKAMPĖ VABZDŽIŲ-KENKĖJŲ GAUDYKLĖ DELTA su lipniu įdėklu, dedamu ant gaudyklės dugno. Įsigyti galite čia

        

NAUDOJIMAS

 • Pherozzip gaudyklę (parduodama atskirai) su feromonu pradėkite kabinti gegužės mėnesio antroje pusėje ar pabaigoje, kuomet pradeda skraidyti suaugėliai.
 • Gaudyklės kabinamos medžio vainiko viduryje, vakarų pietvakarių pusėje, apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių vietoje.
 • Kai oro temperatūra žemesnė – kenkėjų vislumas mažėja ir augalų priežiūrai užtenka feromoninių gaudyklių.
 • Naudojant daugiau gaudyklių – kenkėjų sugavimo skaičius didėja.
 • Pastebėjus didelį kenkėjų antplūdį – imkitės papildomų augalų apsaugos priemonių.


NORMA

 • Mažam medeliui užtenka 1 gaudyklės su masalu, didesniam kabinkite 3 gaudykles su masalu
 • Monitoringui: 1 feromoninis masalas / 10 a
 • Sugavimui: 3 feromoniniai masalai / 10 a


NAUDOJIMO TRUKMĖ

Feromoną patartina naudoti viso sezono metu, iki rugpjūčio mėnesio, siekiant apsaugoti medžius nuo kenkėjų antplūdžio ir sekančiais metais. Prisikaupus kenkėjams gaudyklėje, reikia pakeisti jos lipnų pagrindą nauju. Intensyviausias feromono poveikis trunka 4-6 savaites. Pasibaigus jo veikimo trukmei išimkite jį (pakeisdami nauju) ir visiškai pašalinkite iš stebėjimo zonos.


GAUDYKLIŲ STEBĖJIMAS

Gaudykles patartina stebėti kas savaitę. Esant dideliam kenkėjų antplūdžiui, stebėjimus atlikti dažniau, o sprendimą dėl tolimesnių priemonių panaudojimo daryti atsižvelgus ir į vyraujančias aplinkos sąlygas.


Plačiau apie feromonus skaitykite čia.


Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktą.Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.