+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
FEROMONAS Žievėgraužiui tipografui (Ips typographus) PHEROZZIP, 1 VNT
FEROMONAS Žievėgraužiui tipografui (Ips typographus) PHEROZZIP, 1 VNTFEROMONAS Žievėgraužiui tipografui (Ips typographus) PHEROZZIP, 1 VNT

FEROMONAS Žievėgraužiui tipografui (Ips typographus) PHEROZZIP, 1 VNT

Prekės kodas: 3005792
Vnt. kaina:12,39 €

Skirtas žievėgraužio tipografo pritraukimui, sugavimui ir gausumo nustatymui.Feromonas BE GAUDYKLĖS, įsigykite čia: WITATRAP SEGMENTINĖ GAUDYKLĖ

Naudojimo instrukcijos

Pherozzip

Feromonas – žievėgraužis tipografas (Ips typographus)

Skirtas žievėgraužio tipografo pritraukimui, sugavimui ir gausumo nustatymui.

  • Nekenksmingas aplinkai,
  • Skirtas tik vienai kenkėjo rūšiai,
  • Veikia iki 6 savaičių.


POVEIKIS

Kuomet vabzdžiai pradeda skraidyti, feromoninės gaudyklės privilioja vabzdžių patinėlius. Patekę į gaudyklę, jie daugiau nebegali iš ten ištrūkti. Patelės lieka neapvaisintos, dėl ko mažėja šių kenkėjų populiacija. 

Feromonai nepavojingi žmonėms, gyvūnams, paukščiams, nenuodingi aplinkai.


PAŽEIDIMAI

Gausiausias ir žalingiausias eglės (ar spygliuočių) liemenų kenkėjas. Vabalų plitimo židiniai susidaro išretintuose medynuose, nuvirtusiuose rąstuose. Dažniausiai pažeidžiamos vidutinio ir vyresnio amžiaus eglės. Pirmiausia atakuojami išversti, nulaužti ir pažeisti medžiai, tačiau, esant pakankamai gausiai  vabalų populiacijai, gali būti atakuojami ir gyvi, žali medžiai. Dėl to, masiniai žievėgraužių tipografų proveržiai dažnai įvyksta po pasikartojančių vėtrų, kurios pažeidžia didelius eglynų plotus. Pažeisti medžiai pasižymi gelsva, retėjančia ir džiūstančia laja. Kenkėjo lervos maitinasi pažeistų medžių karnienos audiniu, kartu su suaugėliais vabalais suformuodami tunelius po stora gyvų medžių arba rąstų žieve. Lervų vystymasis priklauso nuo aplinkos temperatūros. Palankiausios sąlygos žievėgraužių tipografų vystymuisi yra karštos ir sausos vasaros. Intensyviausiai lervos vystosi oro temperatūrai kylant iki +29ºC.


GAUDYKLĖS TINKAMUMAS

DĖMESIO: Feromonas BE GAUDYKLĖS – pirkti spauskite čia WITATRAP SEGMENTINĖ GAUDYKLĖ ŽIEVĖGRAUŽIAMS GAUDYTI

Šio kenkėjo sugavimui naudojamos barjerinės gaudyklės, kurios komplektą sudaro: stogelis, piltuvėlio tipo segmentai, tara vabalų surinkimui, gaudyklės masalo laikiklis. Rekomenduojama, kad gaudyklė turėtų UV filtrą, kuris suteiks jai ilgesnę naudojimo trukmę. Gaudyklę įsigyti galite čia 


NAUDOJIMAS

  • Pherozzip gaudykles (parsiduoda atskirai) su feromonu pradėkite kabinti nuo balandžio iki rugpjūčio mėnesio. Pirmos generacijos vabalai skraido balandžio – birželio mėnesiais, o antros generacijos liepos – rugpjūčio mėnesiais.
  • Kai oro temperatūra žemesnė – kenkėjų vislumas mažėja ir augalų priežiūrai užtenka feromoninių gaudyklių.
  • Naudojant daugiau gaudyklių – kenkėjų sugavimo skaičius didėja.
  • Pastebėjus didelį kenkėjų antplūdį – imkitės papildomų augalų apsaugos priemonių.


NORMA

  • 3 feromoniniai masalai / 1 ha


KAIP NAUDOTI GAUDYKLĘ

Gaudyklė statoma plynoje kertavietėje, kurioje nėra žalių eglių ir kurią  aplink supa  spygliuočiai. Tai yra tam, kad priskridę arti gaudyklės ir pajutę ne tą kvapą, jie gali sulįsti į greta augančius žalius medžius. Naudojama apie 3 gaudykles 1 ha plote. Didesnis gaudyklių tankumas sugaus daugiau kenkėjų. Gaudyklės pastatomos naudojant atraminius stulpus, maždaug  0,5 - 1 metro nuo žemės aukščiausio taško. Atsargiai, neliečiant plikomis rankomis, išimkite feromoną iš pakuotės ir iš karto įdėkite į gaudyklę. Pakabintas gaudykles rekomenduojama valyti kas 7 - 10 dienų, kad vabalai nepradėtų pūti. Feromono pakuotę pašalinkite iš stebėjimo zonos.


NAUDOJIMO TRUKMĖ

Intensyviausias feromono poveikis trunka 8 - 10 savaites. Pasibaigus jo veikimo trukmei išimkite jį (pakeisdami nauju) ir visiškai pašalinkite iš stebėjimo zonos.


GAUDYKLIŲ STEBĖJIMAS

Gaudykles patartina stebėti ir rinkti duomenis kas savaitę. Esant dideliam kenkėjų antplūdžiui, stebėjimus atlikti dažniau, o sprendimą dėl tolimesnių priemonių panaudojimo daryti atsižvelgus ir į vyraujančias aplinkos sąlygas. 


Plačiau apie feromonus skaitykite čia.


Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktą.Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.