+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
Nematodai KOPŪSTINIŲ MUSIŲ lervoms (Steinernema spp.) 2x10 mln/40 m²

Nematodai KOPŪSTINIŲ MUSIŲ lervoms (Steinernema spp.) 2x10 mln/40 m²

Prekės kodas: 1081126
Vnt. kaina:19,00 €

Prekės pristatomos per 2 savaites.

Biologinei kopūstinių pavasarinių (Delia brassicae) ir vasarinių (Delia floralis) musių lervų kontrolei darže, šiltnamiuose ir kt. Produktą sudaro: 2x10 mln.

Naudojimo instrukcijos


NEMATODAI (Steinernema spp.)


Sudėtyje yra entomopatogeninių nematodų Steinernema spp. infektyvių jauniklių, skirtų kopūstinių musių (Delia brassicae, Delia floralis) lervų biologinei kontrolei darže, šiltnamiuose ir kt.

Steinernema spp. yra gamtoje aptinkamas įvairių rūšių vabzdžių natūralus priešas. Paskleidus šiuos nematodus ant dirvos ar substrato paviršiaus, jie suranda, įsiskverbia ir nužudo lervas maždaug per savaitę. 


Nematodai yra saugus naudingųjų nariuotakojų faunai, augalams ir žmogui.


KAIP PRODUKTAS VEIKIA

  • Nematodai įsiskverbia į kenkėją ir paskleidžia simbiotines bakterijas.
  • Bakterijos sparčiai dauginasi ir kenkėjas žūva po 2-3 dienų.
  • Efektyviausiai veikia lervinių stadijų kopūstines muses.
  • Nematodai maitinasi ir dauginasi negyvame kenkėjo kūne, o pasibaigus maistinėms medžiagoms, ieško kito šeimininko (toks ciklas vyksta kol yra kenkėjų, nematodai neradę kenkėjų per kelias dienas žūva).
  • Per 2-3 savaites ženkliai sumažina kenkėjų skaičių.


PAŽEIDIMAI

Kopūstinių musių lervos kenkia kopūstams, ropėms, griežčiams ir kitiems bastutinių šeimai priklausantiems augalams. Lervos nuėda smulkesnes šakneles, įsigraužia į šaknis ir kotus, išėda jų vidų. Pažeisti augalai apvysta, lapai pasidaro melsvai violetinio atspalvio, daigai lengvai išsirauna.

Pažeisti augalai nustoja augti, skursta, kartais net žūva.


PANAUDOJIMO LAIKAS

DIRVOS TEMPERATŪRA

12°C – 30°C

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

 


Geriausia nematodus kopūstinės musės kontrolei laistyti balandžio – liepos mėn. Svarbu, kad produkto naudojimo ir veikimo laikotarpiu vidutinė dirvos temperatūra būtų ne žemesnė nei 12°C.

Po įsigijimo panaudokite kaip įmanoma skubiau. Pakuotę galima laikyti iki 6 savaičių 4°–10°C temperatūroje (žr. į galiojimo pabaigos datą ant pakuotės). Pakuotės negalima užšaldyti ar paveikti didesne nei 30°C temperatūra.

Veiksmingiausias kai dirvožemio temperatūra yra tarp 14°–25°C. Mažesnėje ar aukštesnėje temperatūroje nematodų efektyvumas mažėja. Nematodai labai jautrūs UV spinduliuotei ir išdžiūvimui, todėl apdorojimą atlikite anksti ryte, vakare arba dieną apniukusiu oru.


Rekomenduojame kartu naudoti paviršiaus aktyviąją medžiagą, kuri pagerins nematodų patekimą į dirvožemį. Įsigykite čia: NEMATODŲ GREITIKLIS. 


NAUDOJIMAS

Produkto turinys supilamas į 10 l vandens ir gerai išmaišomas. Apdorojamas dirvožemio ar substrato paviršius turi būti sudrėkintas. Po apdorojimo praėjus pusvalandžiui ar valandai paviršius dar kartą turi būti apdorotas 1–2 l vandens/1 m², kad nuplauti nematodus nuo lapų ant dirvos. Rekomenduojama palaikyti drėgną, bet ne šlapią dirvožemį 2 savaites.


Optimaliam efektyvumui pasiekti, atlikite 2 dirvos apdorojimus nematodais: naudokite po 1x10 mln pakuotę 14 dienų intervalu.


Apdorojimų skaičius

Pakuotė

Apdorojamas plotas

1 kartas

2x10 mln.

 

40 m²

2 kartai

10 mln.

20 m²


EFEKTYVUMAS

Dėl nematodų dauginimosi užkrėstų kopūstinių musių lervų kūnuose ir pakartotinio naujų šeimininkų užkrėtimo, produkto efektyvumas nuosekliai didėja kelias savaites po apdorojimo. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad dirva tuo laikotarpiu būtų pakankamai drėkinama. Panaudojus produktą tinkamu laiku ir palankiomis sąlygomis, galima tikėtis reikšmingo kenkėjų populiacijos sumažėjimo.


Daugiau apie entomopatogeninių nematodų poveikį skaitykite čia.